Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kezdő linuxosként melyik...

Kezdő linuxosként melyik disztrót válasszam?

Figyelt kérdés

Próbáltam az ubuntut de a gnome nem jött be,most kubuntu van fent de ez érezhetően lassabb akkor már inkább megint ubi.

Kipróbáltam még a pear linuxot,ami szép és csicsás,de nálam túl lassú volt.

Amire használom a gépet,az főleg netezés,filmnézés és weboldalszerkesztés.

Eddig wint használtam,de azon kegyetlen lassan futnak localhoston a weboldalak.

A gépem adatai amd athlon 4800+x2 2,5Ghz ,3 Gb ram és Gf 210gt.



2012. szept. 9. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom neked mi a lassú, de ennél jóval gyengébb gépen is élvezhetően használtam már Ubuntut, egyébként ha gyorsat akarsz, akkor Cranchbang, bár egy Debianból magad is elő állíthatod.
2012. szept. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a Mintet. A Cinnamon (noha az is GNOME-ra épül) egészen hasonlít a Windows ablakkezelőjére. Start menü, tálca, system tray, minden ott van, ahol megszoktad.


Azért amit fent írtál nem tűnik egy gyenge konfignak. Persze nem ismerem a sebességbeli elvárásaidat sem. Vegyél egy SSD-t (Solid State Drive), ha sokat akarsz gyorsítani a gépeden.


A localhostos problémád szerintem azért van, mert egy weboldal ezer apró fájlból áll, amik a hard disk ezer különböző helyén helyezkednek el, és ezeket egyesével megtalálni, összeszedni időigényes. A Linux önmagában nem megoldás erre a problémára, de egy SSD az lehet.

2012. szept. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazából ma rájöttem,miért volt érezhetően gyorsabb az Ubuntu a gépemen mint a mostani Kubuntu.

Az ububtu 64 bites volt a kubuntum meg csak 32 bites ez magyarázat lehet,miért futottak gyorssabban azon a programok.

2012. szept. 10. 18:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg inkább tudtodon kívül más filerendszert használtál, mert abból szoktak észrevehető különbségek kijönni, főleg webszerver esetében.
2012. szept. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindíg az alapértelmezetre,formáztam,arra amit a linux kért.De ubin nem állítottam be swap partríciót esetleg ez is gyorsíthatott?
2012. szept. 11. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!