Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kezdő linuxosként melyik...

Kezdő linuxosként melyik linuxot válasszam?

Figyelt kérdés
Internet, film, dvd írás, office, pdf olvasás, torrent, youtube, nyomtatásra használnám. És milyen fájlrendszerre érdemes formatálni a vinyót? Melyik ext-re érdemes?
2012. ápr. 26. 07:24
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
0%
a win7-et fiam...:D
2012. ápr. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Első windows huszárnak: ha értelmes dolgot nem tudsz írni, inkább hallgass. Azért, mert te csak a windowst vagy képes használni, másnak még jó (sőt jobb) lehet a Linux.


Kedves kérdező!


Kezdő Linuxosként valami népszerű elterjedt változatot ajánlok, mert ahhoz hamar találsz segítséget, ha elakadnál.

Ilyenek pl.: Ubuntu / Kubuntu (előbbi csak akkor, ha képes vagy megszokni a Unity felületet... én pl. utálom), Linux Mint, OpenSuse, Mandriva. Talán most a Linux Mint mondható a "legjobb" kezdő distronak.

Formázást nyugodtan bízd rá a telepítőre, de egyébként a mostani distrok már mind kezelik az ext4-et, formázhatod arra. De igazából nagy gáz nincs, mert az ext4 lefelé kompatibilis.

Figyelj oda rá, hogy a videókártya driverét telepítsd föl (Ubuntu és Mint alatt ez elég egyszerű), mert enélkül a film és a flash is lassú lesz.

Böngészésre: Firefox vagy Chrome

Office-ra: LibreOffice (jobb, mint az OpenOff)

Torrentre: Transmission vagy Deluge

Nyomtatásnál, ha a nyomtatódat nem ismeri fel alapból, akkor keresgélj utána. Legtöbb nyomtató szóra bírható Linux alatt is, legfeljebb telepítened kell egy drivert.


Egyébként pedig böngészgess fórumokat, Linux közösség többnyire segítőkész. Én is szívesen segítek privátban, ha írsz.

2012. ápr. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 ejbenjaro ***** válasza:
Javaslom a Linux Mintet. Fájlrendszernek használhatod az ext4-et.
2012. ápr. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 lindmayer ***** válasza:
én az ubuntu valamelyik változatát ajánlom, mert azt egyszerű használni, és a magyar közösségi oldala(ubuntu.hu) igen segítőkész: sok mindent megtalálsz az oldalon, és ha véletlenül felteszel valamilyen kérdést, válaszolnak és nem néznek hülyének, hogy miért azt használod(ugye kedves első válaszoló?) vagy hogy-hogy nem tudod megoldani
2012. ápr. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

NA ez egy rettenetes okos Win-es felhasználó komment volt!

Ha nekem valaki normálisan és érthetően megmagyarázza, hogy mi a fene fontos van a win-ben, azt megköszönöm.

"Veszel egy számítógépet és lopsz hozzá egy oprendszert.Mert azt azért vegyük alapul, hogy M.O.-n nagy többség ezt csinálja.Majd bohóckodsz azzal, kb fél napot, hogy menjen is.-Driverek télépítgetése!!!-

Majd ülsz előtte, mert még kell lopnod egy csomó programot hozzá, hogy egyáltalán legyen használható pc-d!Aztán mikor nagy nehezen azokat is megmókold, akkor jön az, hogy talán használhatod is.Mikor összevarázsolod a saját pc-d, akkor jön egy vírus és megint összevág mindent.Majd telepítgetsz megint minden elölről.Mert ugye minden pénzbe kerül és kompromisszumba!Közben azon rettegsz, hogy mikor derül ki, hogy szoftverhamisítás áldozatává váltál. :(


Folyamatosan fejlesztgetheted a pc-d közben(ami ugye pénzbe kerül), mert egy xp lassan 2GB-ot is megeszik a rengeteg codec és frissítés meg virusírtó miatt!!

Ekkor egy linuxot beteszel egy live cd-n és már ott van kb 90%, amit valaha használ egy átlagember.

Meg pár perc mire frissíted a telepítés után.

Ja és nem kerül pénzbe???

Már az is baj???

200-300MB ramot használok a 2GB helyett.


Van egy nagy procedúra, mire rájön az ember a nyomtató telepítésre, de a linuxosok segítenek.Legközelebb már simán megy!Nem is beszélve arról, hogy nem figyeli a tintát a nyomtató és annyiszor töltöd, amennyiszer akarod.

Van hogy eltolsz valamit a rendszerben?

Van!

Legközelebbi frissítésnél ki fogja írni a hiba okát a linux.Meg a megoldást is!Csak beilleszted a terminálba és javítódik is.Közben a win-ban újrahúzod a gépet!!!

Nézzük meg a a cd irást:

Nem szenvedünk a néróakárhánnyal, nem kell hozzá programozó diploma sem pilótavizsga a telepítésnél vagy a használatnál!

Itt, ha nem tetszik valami, akkor keresel másikat.Nem gond, csak 2-3 kattintás és megvan.

Sorolhatnám órákig.

Jönni fognak azzal a win-esek, hogy linux-al nem lehet játszani.Nem is gond, mert veszel a különbözetből egy xbox-ot vagy PS-t.Az meg ugye mégis csak játékra kihegyezett technika és a család tud együtt is lenni közben.

Nehezen tértem át és NEM bántam meg.

Biztos hogy szokni kell, de melyiket nem?

Válasz a kérdésedre:

Szerintem linux mint (akárhány) xfce


[link]


Szerintem fontosa particiónálás:

[link]

2012. ápr. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

# 5/5

Hogy mi a fontos a winben? Igazából rá vagyok kényszerítve, hogy azt használjam. Próbálj meg bármilyen 3D modellező programot, aftereffectset, feltenni linuxra (igen lehet windows emulátorral, aztán nem is lesz kétszer lassabb mint windowson).

Játék: nézd meg egy PSen a grafikát. 10 éve még az volt az ultrahigh. Most meg...

RAM: tény hogy kevesebbet eszik, de az hogy a 16GB-ból 2, vagy 0,3 megy el, nekem nagyjából mindegy, a 60%ot úgyis valamelyik CAD szoftver eszi meg. (igen pénzbe kerül, 3500FT/4GB, de azért megnézném, hogy hogy használsz akár Böngészésre egy 15 éves gépet, fejlesztés nélkül...).

Régebben próbáltam egy ubuntut, de ezek miatt az okok miatt vissza kellett térnem a windowsra. Tény, és való, hogy sok dologban az volt a jobb (ha tudsz valamennyire programozni, akkor nincs vele soha problémád, meg nagyon személyreszabható), de arra amire akartam nem tudtam használni.

2012. ápr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Mondom átlagember!!!

Átlagember nem használ olyan tervezőprogikat, amit említesz!

"1.7GHz processor, 512 RAM.

Beépített videó és hangkártya."

Akkor ezek szerint nem lehet most választ sem írnom!

Olyan gépen használom, amit irodában selejteztek le lassan 5 éve.

De lehet, hogy most nem is netezek???

2012. ápr. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Jó igen igazad van, az a rész kimaradt olvasás közben. Kicsit korán volt még.
2012. ápr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 lindmayer ***** válasza:

két dolog miatt használnak sokan windowst: az egyik az, hogy csomó alkalmazás(köztük játék) windowsra íródnak, és még emulátorral sem hajlandó működni

a másik meg a megszokás, amit egyszer megszoktak az lesz a gépen és kész

egyikkel sem lehet igazán mit kezdeni

2012. ápr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

De lehet.

Az elsővel azt, hogy minden fukcióra van Linux program is, csak legfeljebb más a neve, meg a wine most már a windows programok zömét jól futtatja

A másodikkal meg azt, hogy oda kell tenni a user elé egy jól belőtt Linuxot és rábeszélni, hogy adja meg magának a tanulóidőt. Persze a hülyékkel nincs mit tenni, de aki egy kicsit is fejlődőképes, az meg tudja szokni és többé nem akar majd windowst.

2012. ápr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!