Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben hogyan tudom megjelen...

Excelben hogyan tudom megjeleníteni egy oszlopban ha egy adat többször szerepel benne (2010)?

Figyelt kérdés

A duplikáció szűréssel sajnos törli az adott rekordokat, de nekem előtte ezt manuálisan meg kellene vizsgálnom és én szeretném törölni. Arra van szükségem, hogy jelölje meg, mely adatokból van több (akár színnel, akár más jellel....). Accessem nincs. Tudnátok segíteni, hogy milyen függvény segítene ebben (ügyféladatokat tartalmazó adattáblából szeretném eltávolítani a többször szereplő ügyfeleket).


Köszönöm!


2012. szept. 13. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Én azt csinálnám, hogy rendezném őket (aszerint ami szerint meg tudod kölönböztetni). Ekkor az azonosak egymás alá-fölé kerülnek. Utána írnék minden sorba egy függvényt, ami összehasonlítja a sorban lévőt a felette lévővel. Ahol igazat kapok azokat a sorokat lehet törölni. Ezt már akár autószűrővel is v. kézzel, ahogy tetszik.
2012. szept. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó :) Köszönöm! Most épp sorba rendeztem név szerint, és manuálisan szűröm, de több ezer sorról van szó...

Sajnos annyira nem vagyok otthon a függvényekben (alapokat tudok pl fkeres, darabteli..., de bonyolultabbakat nem használtam még). Ezt melyikek tudom megtenni? Esetleg le tudnád írni? Nagyon sokat segítenél!!!!!

2012. szept. 13. 12:09
 3/4 A kérdező kommentje:
Megvan, "azonos" függvény! KÖSZÖNÖM!
2012. szept. 13. 12:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Akár az, de az =A1=A2 is jó lehet.
2012. szept. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!