Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » MS-DOS és Windows hogy telepít...

MS-DOS és Windows hogy telepíthető egy gépre? (lent)

Figyelt kérdés
XP mellé már tettem Win98-at, azzal nem volt gond. Az egyik NTFS volt, a másik FAT így nem volt keveredés. Azt hogy lehet megoldani, hogy MS-DOS és Windows 95 legyen egy gépen úgy, hogy lehessen választani a kettő között? (pl. Master Booter). Nagyon régen (1995-96 körül) használtam olyan gépet, amin rajta volt a régi Windows 3.11 és az új 95 is. Mi a titka?
2012. szept. 13. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:

miért nem használsz inkább dosbox-ot? akármelyik win verzió alatt futtathatsz régi dosos programokat.

egyébként a win95 még eléggé a dosra épül, igaz, 7-es verzióra ami egy kicsit más mint mondjuk az 5.

2012. szept. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Golan Trevize ***** válasza:

Felteszed CSAK a Windows95-öt.

Aztán újraindítás MS-DOS módban.

2012. szept. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 coopper ***** válasza:

Szia.


A titok a "Boot manager"


Felrakod elkészited az első particiót, telepited az első particióra az oprendszert (dos 6.22 + win 3.1) majd a boot manager progival elrejted az első particiót.


Elkészited a második particiót, rárakod az op rendszert (win95).


Aztán a boot managerrel viszzahozod az első particiót és beállitod a boot managert.


Amiket én használtam :

XOSL -> [link]

Amiért kedveltem benne van a ranish partició mamager is.

A dos-os particiókról akkor is lehetett bootolni ha nem ez elsők voltak, és előttük több mint 8 giga le volt foglalva más particióknak.


BootItNg -> [link]


Ez egy komplet csomag a baja csak az hogy nem ingynes.


Sok sikert.

Üdv.

2012. szept. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm! Csak nem hagyott nyugton, hogy ezt nem tudtam :)
2012. szept. 13. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!