Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Most telepítettem újra a...

Most telepítettem újra a Windows XP-t. ///mindenkit felpontozok/// Mi ilyenkor a teendő? Miket kell feltelepítenem, hogy jól menjen a gép?

Figyelt kérdés
Milyen vírusirtót ajánlotok? /fizetős is lehet, ha jó a program megveszem/ Mik azok a beállítások/programok, amelyek szükségesek, illetve ajánlottak?

2012. szept. 15. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Vírusirtónak Avast-ot ajánlom (van ingyenes, és fizetős verziója is)

1, Nem árt ha felteszed a drivereket,

2, valami szöveg szerkesztő, vagy egyéb ilyen progi ha kell esetleg munkához vagy valamihez,

3, böngészőprogram az IE helyett

4, író program (nem szükséges, de jó ha van)

5, Total Commander esetleg

Meg amire még szükséged lehet, ez mindenkinek más, attól függően ki mire használja a gépet.

2012. szept. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Komplikato ***** válasza:

Első körben ebben a sorrendben érdemes telepíteni:


Xp, Chipset driver, ethernet (hálózat) driver, hang driver, videokártya driver, illetve ha van egyéb (SCSI, FireWire, stb.) driverek. Viszont az XP telepítés után, driver telepítés előtt érdemes az XP-vel az ÖSSZES frissítést feltenni! Ez akár 1.5 nap is lehet, mert sokszor kell majd újraindítani. Ha eleve internetről szeded a drivereket, akkor lehet érdemes eleve az ethernet drivert feltenni lemezről, minden másból meg a legfrissebbet leszedni a gyártóktól.


Ezek után érdemes feltenni azt a böngészőt amit szeretsz, a JAVA-t, a Flasht, valamit ami kinyit PDF filet (pl. FoxIt Reader), esetleg egy képnézegetőt (Xnview), meg valami videolejátszót (MPC vagy VLC ajánlott), esetleg azonnali üzenő programból ami neked szimpatikus.


Vírusirtóból ami legjobb a NOD32 és a Kaspersky, ami a legolcsóbb az a Panda. Ingyenesből nem tudok nagyon jóról sajnos.

2012. szept. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 P.O.C. ***** válasza:
Először is legújabb driver -eket. Ingyenes antivírusnak szerintem a AVG AntiVirus FREE 2013 a legjobb szerintem.
2012. szept. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy egy olyan régi, elavult gépet, amire még 2012 végén is XP-t kell tenni, a fent említett vírusirtók megeszik reggelire, és használhatatlanul lassú lesz velük. Próbálkozz inkább az MSE-vel, az régebbi gépeken is viszonylag normálisan szokott futni.
2012. szept. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az XPbe épiett IE-t sokm nden használja, töltsed le és telepítsed az Internet Explorer 8at !

Ugyanez igaz a Windows Media Player 11re is !

A lényeget a többiek már leírták :)

2012. szept. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi :))

a fontosabb drivereket feltettem, tettem javát, adobot, Office 2007-et.

Engedélyeztem az updatet, tölti is le, feltettem az SP3-at.

Frissítettem a böngészőt, ill. a WMP-t.

Azért használok XP-t, mert nekem nem jött be a Windows 7.


egy kérdésem lenne: MIRE JÓ A Total Commander

2012. szept. 15. 20:29
 7/8 P.O.C. ***** válasza:

"egy kérdésem lenne: MIRE JÓ A Total Commander"


Professzionális Norton alapú fájlkezelő program rengeteg funkcióval, pl.: FTP kliens, veszteségmentes tömörítés, stb. Ezeken felül számtalan sok plug-in -t is írtak hozzá. Majdnem 2 évtizedes múltja van. Korábban Windows Commander néven volt ismert, de a Microsoft hisztizett miatta, ezért váltottak nevet.

2012. szept. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
aha, értem köszi, fel is tettem a gépre :)
2012. szept. 15. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!