Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows XP-ről Windows 7,...

Windows XP-ről Windows 7, szerintetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az lenne a problémám,hogy amikor win xp-ről átváltottam win 7re,nem volt sem hang,sem videó kártya telepítve,és nem is tudtam,hogy honnan kell letöltenem. Van egy programom, ami letölti a netről a géphez szükséges drivereket,de ez sem működött az én gépemen.. a tesómén viszont igen. a másik gond,hogy én nem tudom megváltoztatni a tálca stílusát,csak az alap sötét kék,nem átlátszót engedélyezi. A tesóm gépén viszont ez is működik.. Szerintetek mi lehet nálam a gond?

2012. szept. 19. 12:25
 1/10 Komplikato ***** válasza:

"Az lenne a problémám,hogy amikor win xp-ről átváltottam win 7re,nem volt sem hang,sem videó kártya telepítve,és nem is tudtam,hogy honnan kell letöltenem."


Ha felmerülhet a kérdés, hogy honnan kell drivert leszedni, akkor neked NEm kéne windowst telepíteni. De tényleg.

Egyébként megnézed az alaplap és videokártya leírásban és vagy Aida64 programmal milyen vezérlők vannak a gépedben és letöltöd gyártók oldaláról a legfrissebb drivert. És vagy az alaplap és videokártya gyártó oldaláról. Ha nem tudod megtalálni az oldalak címét, akkor Google a barátod.


"Van egy programom, ami letölti a netről a géphez szükséges drivereket,de ez sem működött az én gépemen.. a tesómén viszont igen."


Nem vagyok egy kompjúter zseni, de mióta van windows én nem láttam hozzá működő programot ami ténylegesen jó drivereket magától leszedte és minden ment is jól.


"a másik gond,hogy én nem tudom megváltoztatni a tálca stílusát,csak az alap sötét kék,nem átlátszót engedélyezi. A tesóm gépén viszont ez is működik.."


Ehhez KELL az alaplapi chipset drivert és a videokártyát telepíteni ÉS regisztrálni kell a Windowst.


"Szerintetek mi lehet nálam a gond?"


Igen, ezt user errornak hívják.

2012. szept. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok,ne várd el kérlek,hogy mindent perfekt-űl tudjak. :D Viszont köszönöm neked a válaszokat. :) Ettől függetlenül mások véleményét is várom még.
2012. szept. 19. 12:33
 3/10 Tóthné Marika ***** válasza:
Szerintem is igaza van az első válaszadónak.
2012. szept. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igazat adok a válaszolóknak. én egy hasonlattal válaszolnék a magam részéről, aztán vagy érthető lesz, vagy nem.

Olyan ez a dolog, mintha a szorzótáblát próbálnád valakinek elmagyarázni, de Ő még a számokat sem ismeri.

(ja, a tényeken nem szabad megsértődni, pláne ha azt nem azért írják !)

2012. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Komplikato ***** válasza:

"akkor a windows fog hozzájuk letölteni drivert."


Az esetek felében fog is menni, ha nem akkor meg? Nem egy hangkártya némult el, vagy TV tuner kukult meg az automata driverektől. Arról nem beszélve, hogy a videokártya driverek is csak részlegesek.


Kedves posztoló! Ha érdemi válaszokat szeretnél, akkor írd meg az alaplapod PONTOS típusát és a videokártyáét is. Akkor én vagy a többiek be tudjuk linkelni az oda való drivereket szépen. Általánosságban meg tudnék tölteni egy több száz oldalas könyvet a kérdésedre. Ide nem férne be.

2012. szept. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ne az első válaszolóval gyertek nekem,mert én nem rá haragszom,hanem Golan Trevize-re,mert kicsit bunkó. ;)

Tudom,hogy Komplikato nem akart engem megbántani,és azt is tudom,hogy igaza van.. Viszont Golan Trevize.. inkább nem mondok semmit. ;)

2012. szept. 19. 13:28
 7/10 A kérdező kommentje:

komplikato tessék:

[link]

2012. szept. 19. 13:35
 8/10 Komplikato ***** válasza:

Sokat nem segít. Ezer éves Intel i845G chipset, ehhez szerintem nincs friss driver, jó ami a W7-ben van. A bele integrált videokártyához már Vistához SEM volt driver, tehát külső VGA kelleni fog hozzá. Az inteles LAN driver szintén benne lesz a W7-ben, a Broadcomm is esélyes.

amíg nem raksz DX9 kártyát a gépbe addig nem lesz Aero meg átlátszó tálca ...

2012. szept. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
oks,köszi a választ.
2012. szept. 19. 13:58
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ezek vannak hozzá.

2012. szept. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!