Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu 12. 04 vs Fedora 17!...

Ubuntu 12. 04 vs Fedora 17! Melyik és miért?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Fél év után újra szeretném visszarakni a Linuxot a gépemre és ugye nézegettem itt a Distrokat és nekem a legjobban ez a kettő tetszett szóval ezek közül valamelyik lesz a szerencsés!De melyik legyen az és miért???Meg még az érdekelne melyiken lehet jobban futtatni Linuxra készült játékokat!(Pl.:Urban Terror)És melyiken lehet jobban Wine-nal futtatni Windows-os progikat, játékokat!Előre is köszönöm!

2012. szept. 22. 12:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Talán Ubuntu, mert kicsit nagyobb a közösség és több a támogatás hozzá, de amúgy teljesen mindegy, Wine minden disztróra van és eltérés sincs olyan nagyon sok.
2012. szept. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ubuntu. Felhasználóbarátabb.


Ubuntu-n a játékokat egyszerű futtatni, hála a getdeb-nek.

[link]

Persze a telepítéshez rakd fel a playdeb csomagot.

[link]


Wine-t én Ubuntu-n használtam és jól megy rajta.


13:04

Azért elég eltérő a két rendszer. Ugyan mindkettő GNU/Linux terjesztés, de az Fedora RedHat, az Ubuntu meg Debian alapú. Két fő ág, és szépen eltérnek egymástól.

2012. okt. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!