Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxosok! Melyik disztribúció...

Linuxosok! Melyik disztribúciót ajánljátok? (további lent)

Figyelt kérdés
Otthoni felhasználásra szeretnék, valamilyen jó kis linuxot. Windows 8 beta (most a dp van fent, de jön nem sokára a beta) mellé kéne valami jól használható, gyors, tetszetős és stabil linux. Utoljára 3 éve volt linuxom, szóval nem tudom mik a mostani állapotok. 3 éve ami tetszett az a mandriva és az ubuntu volt. Most nézegettem és ami nagyon tetszik az az új ubuntu és a fedora. Ti melyiket ajánlanátok és miért ? :) Válaszokat előre is köszönöm :)
2012. jan. 10. 14:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Fedora alatt 2 után nagyon elszaladt a ló. Én mindenképpen az Ubuntut ajánlanám, abból is valamelyik régebbit, mert ez az új unity desktop egy borzalom, mondjuk ízlés kérdése, lehet neked bejön.
2012. jan. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Én a Linux Mint-et. Jelenleg népszerűségben világszinten az Ubuntu mellett van. Ubuntu alapú, azonban ők nem erőltetik az Unity-t és az Ubuntuhoz képest 2 hónappal el vannak csúszva a kiadások így van 2 hónapjuk javítani az Ubuntu hibákat aminek köszönhetően stabilabbnak érzem az egész rendszert.


Fedora nálam az RPM miatt szóba se jöhet, kis hazánkban a debian alapú rendszerek elterjedtebbek, tehát segítséget nehezebb szerezni hozzá.

2012. jan. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én az Ubuntut, mert elterjedt, így ha segítség kell, könnyen találsz. Az Ubuntu új felületét sokan szidják, de szerintem elsősorban az a gond vele, hogy új és egyrészt meg kell tanulni használni, másrészt kevesen tudják még hatékonyan használni így segítséget is nehezebb kapni hozzá.
2012. jan. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nincs baj az új Ubuntuval. Csak meg kell szabadulni a Unity-től. De ha már Ubuntu, akkor nem kell leragadni a Gnome + Unity felületnél.


Személyes kedvencem az XFCE, amit anno egy elég gyengécske hardveren teszteltem, én remekül ment, és szerintem nagyon áttekinthető, kényelmesen kezelhető, jól testre szabható.


Az Xubuntu ezzel a felülettel van ellátva, de egy sima Ubuntu is könnyen átszabható erre. Még az LXDE sem rossz. Persze, ott van a KDE (Kubuntu alap asztal környezete), ami kicsit hardver igényes, viszont gyönyörű (Aero szerintem elbújhat mellette), de nekem voltak rossz tapasztalataim, mint például grafikai hibák, kicsit erőforrás zabáló.


Mondjuk apám Nvidia 6200-ével is ment egy régi Hyper Threadinges Intel Pentium processzorral, 1GB RAM mellett. Nekem ATI HD 2600XT-m van, azzal tapasztaltam grafikai hibákat. Lehet, az Nvidia driverek / kártyák jobbak hozzá.


Ubuntukkal amúgy (Unity-t leszámítva) nem voltak rossz tapasztalataim egyelőre, pedig már rég óta használom. XFCE asztal környezet a nyerő nálam.

2012. jan. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ezt a linux mint-et meglesem majd. Xubuntu és a Kubuntut még ismerem a régi időkből, nem tom azóta a KDE-n mennyi változott (3év), de nekem akkor nem tetszett. XFCE meg nem rossz, de ha már bírja a gépem akkor szeretnék vmi olyat ami jól néz ki. Az XFCE nem igazán szép (szerintem, teljesen szubjektív), de nem rég raktam egy ezeréves laptopra (633mhz, 512ram...) egy XFCE felületes uhu-t és ott nagyon szépen tette a dolgát. Szóval köszönöm szépen újra mindenkitől. :) Ha esetleg valaki tud még valamit és nem sajnálja velem megosztani, kérem tegye :)
2012. jan. 10. 14:47
 6/15 anonim ***** válasza:
Én az ubuntut ajánlom az unity felülettel. Elsőre nekem is szokatlan volt de után hozzá szoktam és most már nagyon tetszik.
2012. jan. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj ki minél több disztrót,mert az elmúlt 3 évben sokat változtak és a kezelő felületek is.


Az én kedvencem a Debian mert rendkívül gyors,stabil,megbízható és rengeteg csomag elérhető rá.Gyakorlatilag nincs olyan program,függőség,eszköz vezérlő aminek ne lenne Debian-ra csomagja.


A másik kedvencem a PCLinuxOS mert minden eszközt felismer és erre is sok csomag elérhető


Az Ubuntut is kedvelem a Unity ablakkezelő miatt,nekem tetszik és ez is sok eszközt felismer,sok csomag elérhető rá.


A mandriva nekem személy szerint nem jött be ezzel az új KDE ablak kezelőjével.A KDE kezelő felületet szeretem,de a Mandriva beépített valami olyasmit mint a Windows8-ban a Metro vagy Ubuntu-ban a Unity de nekem Windows8-ban sem Mandriva-ban ez nem jön be.


De ha neked annyira tetszik a Windows8 ezzel a Metro-val hogy képes vagy a dp változtatot használni és 3 éve tetszett a Mandriva akkor lehet most is a Mandriva lesz a befutó nálad KDE kezelő felülettel..A KDE ne tartson vissza csak mert 3 éve nem tetszett.Ajánlom hogy próbáld ki,sokat javult,fejlődött.

2012. jan. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mindekitől köszönöm a válaszát. Utána nézek mindannak amiket írtatok. Mindenkit felpontoztam, köszönöm!. A Metro UI konkrétan nem tetszik (ki is kapcsoltam, registryben kell kicsit piszkálni és már el is tünt teljesen. :)) Nem a metro miatt raktam fel, hanem a miatt, hogy gyorsabb menetközben, nagyon kevés idő alatt fel áll a rendszer és mellette kevésbé eszi az erőforrásokat, mint a 7-es. Windowsra meg szükségem van 1 az szerintem akármennyire szidják egy jó oprendszer, 2. Szoktam játszani és tanulmányi és egyéb okokból is szükségem van rá.
2012. jan. 12. 12:21
 9/15 Gezabela23 válasza:

3 éve??uristen,nem fogsz ráismerni!

ubuntut ajanlok ,mert a csomag tárolojában több ezer ingyenes progi van már.egy klikk és a tied.

2012. jan. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az már 6 éve is úgy volt. A progik minősége viszont nem sokban emelkedett. Tökjó h van szép ablakkezelő meg n+1 disztrib, de a desktop progik minősége csak csipetnyivel lett jobb mint akár 5 éve.
2012. jan. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!