Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Így feltelepíthetek egy...

Így feltelepíthetek egy Windows 7-et?

Figyelt kérdés

Szóval leszeretném cserélni a 32 bites Windows 7 Ultimate-t 64 bitesre.

Úgy megtehetem, hogy DVD-ről elindítom a telepítőt és úgy feltelepítem a 64 bites Ultimate-t. Majd a Windows.old mappát kitörlöm.


Ezt már megtettem csak, akkor Windows XP-ről váltottam Windows 7-re ezzel a módszerrel.

Ez működik Win7-ről Win7-re is?



2012. szept. 27. 23:33
 1/7 anonim válasza:
Tudod egyáltalán, hogy mi a különbség? Nincs sok értelme úgy telepíteni ahogy te csinálod...
2012. szept. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"A 32 bites és a 64 bites kifejezések azt a módot jelölik, ahogyan a számítógép processzora (más néven CPU) az információt kezeli. A Windows 32 bites és 64 bites változatai tulajdonképpen a 32 bites vagy 64 bites processzorral rendelkező számítógépeken való alkalmazhatóságot jelölik."


Nem megy az csak úgy, hogy te fogod magad és a 32 bites procival rendelkező gépedre, mert ha eddig azt használtad akkor olyannak kell lennie, fogod és felpakolod a 64 bites Win7-et.


Dante

2012. szept. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen ezt megteheted, bár még nem próbáltam (én minden újratelepítésnél formatálok.)


#2: Igazad van, a Kérdező nézze meg, hogy a számítógépe alkalmas-e 64 bites működésre! A Windows 32 bites változatával szemben, amely kompatibilis 64 bites CPU-val, a 64 bites változat NEM KOMPATIBILIS 32 bites CPU-val!


Mivel funkcionalitásban a kettő nem különbözik, és a programok nagy része nem tudja kihasználni a 64 bitet, ezt a telepítést csak akkor ajánlanám, ha arra a RAM mennyisége (> 4 GiB) miatt arra szükséged van. Egyéb esetben hagyd meg a 32 bites rendszert.

2012. szept. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A számítógép alkalmas a 64 bites működésre.

Csak az a probléma, hogy a szervizben 32 bites Win7-et raktak fel rá.

2012. szept. 27. 23:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, évek óta alkalmasak a gépek rá, de mégis nagyobbrészt még 32 bites oprendszerek futnak a gépeken (bár egyre nő a 64bitesek száma).


"Majd a Windows.old mappát kitörlöm."

Ezt olvasva, mintha kést forgattak vna bennem! Ilyen telepítési rutin mellett meg szinte kizárt, hogy van elképzelésed róla, hogy mi is takar az, ezért akár fölösleges is lehet, meg kétes a telepítés kimenetele is.

Különben meg a vinyót 2 részre kéne particionálni, és a telepítéskor a c:-t pedig formázni, hogy ne tobzódjanak a windózok a gépeden!


Azért azt írd már le, lécci, hogy mekkora volt a legnagyobb bootmenü oprendszerlistád, amiből valaha választanod kellett gépindításkor! 10? 20? Olyan kíváncsivá tettél... :-)

2012. szept. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mekkora nagy arcok vagytok kedves válaszolók. Szidtátok a kérdezőt ahogy csak lehet, a helyett hogy értelmesen válaszoltatok volna. Egy ember volt aki értelmes választ próbált meg adni az a #3-as válaszoló. Gondolom a többiek az anyatejjel szívták magukba a tudást, hogy ez nekik ment egyből.


Válasz a kérdésre :

Mint írtad a géped alkalmas a 64bites Windows futtatására, ezért nyugodtan telepítsd fel. Ha sikerült akkor nyugodtan töröld az old mappát.

Itt a leírás hogyan teheted meg normálisan, hogy ne legyen belőle semmi gond :

[link]

2012. szept. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha van C és D partíciód, akkor a C-t formázod és telepíted az új verziót. Ekkor nem lesz ott "old" mappa...nem igazán jó így telepíteni.

Végül is hány partíciód van?

Ha csak egy, akkor menteném az adatokat, és létrehoznék helyedben két partíciót. C>rendszer, D>adataid...utána mehet a C-re a 64 bites. Gondolom van 4GB memóriád...?

2012. szept. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!