Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sony Vegas-ban, After Effects-...

Sony Vegas-ban, After Effects-ben, Cinema4D-ben ha minnél több giga ramom van, az annál jobb a renderelés?

Figyelt kérdés
Csak memória érdekelne most. Most van 4GB 1600-as ramom. Ha 12GB 1600-as lenne akkor valami gyorsaság látható lenne a renderelésnél?

2012. szept. 30. 15:57
 1/4 anonim válasza:
ez engem is érdekel
2012. szept. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A rendereléshez leginkább számítási teljesítmény, processzor kell. Persze egy bizonyos mértékig a memória is tudja gyorsítani a folyamatot azzal, hogy a memóriából gyorsabban kerülhet a kiszámítandó adatmennyiség a processzorhoz. A kérdés az, hogy hol van ez a mérethatár. Ezt nem tudom megmondani, egyébként gépenként valamennyire eltérő lehet, attól függ milyen memóriaterheléssel megy a rendszer, stb. Amíg nem jön valaki, aki hasonló géppel rendelkezik és kipróbálta ezt, addig csak találgatni lehetne. De szerintem ha gyorsabb is lenne egy kicsit, sok különbséget nem hiszem, hogy észre lehetne venni.

A legtöbbet az tud a renderelési teljesítményen javítani, ha a videókártya processzorát is bevonjuk a folyamatba. Az már számottevően meggyorsítja. Ha eddig ezt a lehetőséget nem használtad vagy mert nem támogaja a videókártyád, esetleg csak nem kapcsoltad be, bár az újabb programok automatikusan felismerik és használják, akkor inkább ezt javaslom.

2012. okt. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézzétek meg ezt a videót a Vegasról, erről is szó van benne:

http://www.youtube.com/watch?v=7Img7RPB-z8


Nem minden videókártyát lehet erre használni, de az újabbakban már általában igen. (Ha esetleg tudjuk, hogy a videókártyánkban benne van ez a finkció, de valamiért mégsem menne, akkor talán driverfrissítés segíthet.) Ugyanígy nem minden szerkesztő program tudja kihasználni a videókártyának ezt a funkcióját (már ha van neki), de általában az újabbak és a jobbak igen. A Vegas tudja használni. Nvidiánál Cuda-nak hívják ezt a funkciót, Atinál nem tudom van-e külön név rá.


A Vegas automatikusan felismeri, ha elérhető a gyorsítás, de külön be és ki lehet kapcsolni a beállításoknál.

2012. okt. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2012. okt. 3. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!