Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnék egy 32 gb -os...

Hogyan tudnék egy 32 gb -os pendrájvot particionálni? Bármelyik programot próbálta, egyik sem volt erre képes.

Figyelt kérdés
2012. okt. 1. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nincs keveredés, particiókra osztanád? Vagy kevered a fogalmat a formázással?

Particionálni gyakorlatilag felesleges (ha szerinted nem mond el miért szeretnéd, kiváncsian várom).

Formázás megfelelő fájrendszer beállitása mellett, ha mindez okés még az is lehet hogy átvertek és nem is 32GB az a pendrive.

2012. okt. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem nagyon láttam linket pendrive partícionáláshoz. Nem szokás, de miért is kéne??
2012. okt. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért szeretném 2db 16gb partíciót létrehozni, mert erre a pendrájrvra telepítem az xbox os játékokat, az xbox pedig fat32 fájl rendszert használ, és a 32 gb ból csak 16 t lát. És ezt a pendrájvot használom film nézésre is, csak egy HD film nagyobb mint 4gb. Így ha lenne 2 particióm, az egyik fat32 vel, másik ntfs el lenne formázva.
2012. okt. 1. 19:55
 4/11 anonim ***** válasza:
Használj két pendrive-ot, mert ezt így megformázni nem hiszem hogy fogod. Kerestem én is a neten partícionálót pendrive-ra, volt pár, de a kommentekben írták, hogy nem működik...
2012. okt. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ott akad el a dolog hogy a win nem fogja látni csak az első particiót, tehát hiába lesz két partició gyakorlatilag csak az egyiket tudod filmre vagy xboxra használni, a másik mintha nem is lenne, nem oszt ki neki meghajtó betüjelet.

Talán speciálisan ilyen célra gyártott pendrival lehetne ezt vagy amihez mellékelnek ilyen célprogramot, de ha van is ilyen feltételezhetően ennél olcsóbb egy második pendrive.

2012. okt. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.De azért még megpróbálkozok az ubuntun lévő gparted el.
2012. okt. 1. 20:09
 7/11 anonim válasza:

Lehet, hogy hülyeséget írok, mert nem értek annyira a dolgokhoz, de nekem a pendrive-om úgy lett véve hogy 2 partíció volt rajta + egy program, mivel lehet ezt elosztani, hogy milyen arányban legyen. (Nem volt olyan opció, hogy csak 1 legyen)

A windows xp is látja és a win7 is mindkettőt.

2014. febr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=eXbSrWsEZfE

Ezzel az a baj szerintem, hogy csak az a gép fogja látni partícionáltnak a pen-t, ahol az ID-je be lett állítva.

2015. márc. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Hello


Bármennyire is hihetetlen sokak számára,de lehet pendrive-ot particionálni.

Bármilyet.Akár 2 gb-os méretüt is.

Van egy ugynevezett Usb local disk nevü kis eszközillesztö amivel ha az adott pendrive-ot

"frissitjük" -az eszközkezelöben-akkor utána nem cserélhetö meghajtónak hanem helyi lemeznek látja a windows///összes-win7-win8-xp is///-amint helyi lemzzé válik éppugy particionálható mint egy merevlemez.Én eddig 32 bites rendszerhez találtam meg az Usb local disk nevü összetevöt

van 64 bites rendszerhez is de még azt nem próbáltam.

Egy 4 particióra osztott 16 gb-os 3.0-ás pendrive-ra igy 4 operációs rendszert hoztam össze.

Hasonlóan a windows to-go--hordozható oprendszer a zsebben--Winxp-Win7-Win8-Ubuntut-raktam a pendrive-ra és gyakorlatilag a 4 oprendszer bármilyen gépen feláll és használható.Szokásos rendszerinditó menü és a pendrive azzal az oprendszerrel indul amit elinditok.

Ezt csak érdekességnek irtam--hogy mire is lehet jó egy particionálható pendrive.

Ezen a linken egy szemléltetö video-Usb eszköz particionálása



https://www.youtube.com/watch?v=eXbSrWsEZfE

2015. aug. 29. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Börcsök Roland válasza:

EASEUS Partition master Program nagyon jól működik erre a célra! törölheted a particiókat átméretezheted, újakat hozhatsz létre formázhatod bármilyen fájlrendszerben, csak minden művelet után rá kell nyomni az Allow gombra.

az én pendrivomon egy 16 gigásról eltűnt 6 giga lemezkezelőben látszott de nem lehetett vele mit kezdeni így viszont vissza tudtam hozni 1db 16 gigás particióként!

2015. dec. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!