Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Debian rendszerről mi a...

Debian rendszerről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Általános felhasználói szinten teszteltem sokáig az ubuntut, linux mintet, fedora-t.

Szerintetek belevaghatok egy debian telepítésbe? Internrt nélkül?


Sok jót hallottam róla ezért érdekel. Milyen programok vannak a dvds verzióban? Multimédia kodekek vannak benne?


Tudtok segíteni a telepítésben? Amgol tudásom csapnivaló;)


Ha ez kemény dió még nekem, mi tudtok ajánlani? Gyors stabil legyen, de ne ubuntu es testvérei s ne mint és fedora. Ha lehet magyar legyen.


Tudom nagyok az elvárásaim. ;) Köszönöm a segítséget.



2012. okt. 2. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Jó rendszer, egy halom program van rá, de talán a friss verziók lassan kerülnek bele. (Mondjuk nem baj, mivel többször, hosszabban ellenőrzik őket.)


Jó lehet akár otthoni felhasználásra, bár én inkább szerverekhez szoktam használni.


(Amúgy az Ubuntu a Debianra épül, ezzel neked mi volt a gondod, hogy azt ne?)

2012. okt. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

lassúnak találtam, meg a laptopon a hangot eleg erdekesen kezelte...

debiannak van grafikus telepítője? mennyire nehéz feltenni? s tényleg a dvd kiadás mi tartalmaz? nem nagyon találok róla infót

2012. okt. 2. 15:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Van grafikus telepítője, de én csak netinstall CD-ről telepítettem.

Be kell állítani a /etc/fstab fájlban a partíciók csatolását, aztán hajrá, hozzáférhetsz mindenhez.

Stabil, alaposan letesztelik, ezért minden programnak csak a régebbi verziója van meg. Különben egy elég jó rendszer, szeretem.

2012. okt. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!