Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » ASUS notebook és WIN7 telepíté...

ASUS notebook és WIN7 telepítési probléma?

Figyelt kérdés

A problémám a következő lenne. Van egy ASUS K53SD-SX1243D típusú laptop, amire kellene telepíteni egy WIN7-et.

Ugyebár 6GB RAM + 2GB VRAM miatt x64 jöhet csak szóba.

Így egy WIN7X64ultimate_hun került rá, ami mind szép és jó, de telepítés befejeztével bios boot után csak a promt jön be, majd rögtön újraindul a gép.

Esetlegesen valaki találkozott-e már hasonlóval vagy miket lehetne még kipróbálni, hogy működésre bírjam a gépet.

(2X telepítettem újra, eredetileg FreeDOS volt rajta, valamint a lemezről múlthéten telepítettem egy másik gépet és az a gép azóta is fut)



2012. okt. 3. 00:57
 1/3 Hazardteam ***** válasza:

"valamint a lemezről múlthéten telepítettem egy másik gépet és az a gép azóta is fut"


Gondolom ezzel arra célzol (?) hogy maga a telepítőlemez nem valószínű, hogy hibás (mármint a DVD)


Nekem ez MBR hibának tűnik így elsőre, feltéve, hogy nem tévedek túl nagyot. Ha jól értem, telepítés után, ha bekapcsolod, vagyis lefutna a háttérben a bios, vagy efi post (helyett asus logo) akkor nem a feltelepített rendszer bootol, hanem egyből újraindul?


Én először belenéznék a biosába, hogy a winchester milyen módban fut (Ide, AHCI stb) és hogy mi van elsődleges eszköznek betéve bootszekvenciára, mit szól a smart-hoz stb. Ha semmiképpen nem megy, én megnézetném valami ellenörzőprogival a merevlemezt, pl. ráküldenék (csak ellenőrzésre/check) egy HDD Regenerator-t mondjuk egy Hirens BootCD-ről futtatva. Ha az sem mutat ki semmit és mégsem változna semmi, akkor egy MBR reset/install standard MBR code párosra szavaznék. Gondolom az tiszta, hogy MBR reset, vagy AHCI módosítgatás után a már feltelepített, de éppenséggel eddig sem bootoló rendszer alapból nem garantált, hogy megmozdul egyáltalán. Csak akkor derül ki, ha újrahúzod. Mondjuk az egy ilyen laptopnál 8-10 perc. Viszont.. nem tudom, ez mennyiben érint, de látok a driver oldalukon rengeteg MS hotfix-et + 1 merevlemez drivert (Intel Rapid Storage Technology driver) de ha enélkül is feltelepül a rendszer, akkor..

2012. okt. 3. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 pisssta90 válasza:
Nekem is ilyen problémám van, sikerült felrakni a win7et de bootolas előtt mindig újraindul....több lemezzel is próbáltam, 32 és 64 biteset is, de viszont XP fut csak sok hibával....mi lehet a baj nálam?
2013. aug. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Csao


Nekem ez a megoldás vált be, egyik fórumon találtam.


Ha több partíciót is létrehozol a windows telepítésekor akkor lehet, hogy nem fogja tudni melyikről induljon/bootoljon.

Nem kell újrainstallálni, elég ha a windows telepítőjében belépsz a parancssoros üzemmódba és beütöd, hogy


bootrec.exe /fixmbr

bootrec.exe /fixboot


Az első sort nem feltétlenül szükséges, de nem árthat.

A parancssor eléréséhez:

[link]

2013. dec. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!