Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu vagy Debian?

Ubuntu vagy Debian?

Figyelt kérdés
Ubuntu vagy Debian lenne megfelelő webszervernek?

2012. okt. 3. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Én Debiant szoktam szerverre tenni, talán kicsit stabilabb hosszútávon.

De teljesen mindegy.

2012. okt. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel ezt megkérdezed, vélhetően számodra és szintednek megfelelően halál mindegy. Ubuntu alapja a Debian ha jól emlékszem. Debian alatt meg fogsz halni, míg az Ubuntuval még barátságot is köttök a végén.
2012. okt. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyan, a Debian sem fogja leharapni a fejed, csak mindent jól fel kell mountolni. Ez ne riasszon el!


[link]

[link]

[link]

[link]

2012. okt. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most már csak megkérdezem.. honnan a **-ból szeditek ezt a "mindent jól fel kell mount-olni", meg írogasd az fstab-ot marhaságokat? Telepíted, és használod, a telepítéskor megadott mountpoint-okat be fogja írni az fstab-ba, és fel is fogja boot-kor csatolni.


Akkor kell csak ezzel foglalkozni, ha plusz vinyót, vagy hálózati meghajtókat (nfs, samba, iscsi eszköz...) akarsz később a rendszerben használni.


De hogy a kérdésre is válaszoljak. Majdnem mindegy, nem a webszerver lesz a gyenge pont, hanem a host-olt weboldal :-) Ha én csinálnám, akkor egyébként biztos Debian lenne rajta. Ubuntu szerverrel nincsenek jó tapasztalataim, túl korán adják ki, túl sok frissítés jön hozzá (tehát valami mindig el van cseszve..), több törődést igényel, azt meg nem szeretem.

2012. okt. 5. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!