Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyhogy másfél milla egy...

Hogyhogy másfél milla egy AutoCad?

Figyelt kérdés

Rengeteg embert láttam már,aki AutoCad-et használ, gondoltam én is beszerzem.

Teljesen ledöbbentem, amikor látom, hogy kb másfél millió forintba kerül.

Jól látom, hogy ennyi az ára? Mi kerül rajta ennyibe egyébként?

Persze sokat tud, de kisebb programok ár-érték aránya sokkal jobb,

pedig azokon is van fejlesztés bőven.

Nem lehet, hogy egyfajta monopól szituációt használnak ki ezek a cégek, akik fejlesztik?

Egyébként idehaza lehetséges, hogy jogszerűen használják?

Nem tudok elképzeéni egy építész hallgatót, aki másfél millát költ egy ilyen cuccra.



2012. okt. 4. 07:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Hallgatóknak van kedvezményes X ideig működő ingyenes verzió is. Egy cég aki több 10-100 milliós házakat épít azoknak bőven megéri megvenni. A program maga is iszonyat sokat tud, de az ár nagy részét a Support teszi ki. Ha hajnali 4-kor felugrik egy hiba ablak, akkor nem a GyK-en kell megkérdezni, hogy mi a baj, hanem felhívod a 24 órás helpdesket, aki kapásból megmondja, hogy mi a probléma.
2012. okt. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amúgy lehet írni sajátot - kapásból rájössz, mi kerül ennyibe benne :) Egy professzionális rétegszoftver ennyibe kerül.


Aki legálisan használja, az bizony megveszi.

2012. okt. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kis idő mire meg írják a programot, rengeteg ember dolgozik rajta, és őket is ki kell fizetni, mert úgy-e ingyen senki sem dolgozik.

tuti hogy akiket láttál ilyen szoftvert használni, nem vették meg.

Ha nem letöltötték torrentről.

2012. okt. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem beszélve arról, hogy CNC-hez, modellezéshez, tervrajzokhoz, bármihez használható, és amiket ezzel készítesz, hivatalos dokumentumok, amik bekerülnek az elszámolásokba, mindenképp eredeti szoftvernek kell lennie. Szerinted egy 50+ felhasználós szerver licensze mennyibe kerül?
2012. okt. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondok csúnyábbat, professzionális gépészeti modellező szoftverek, pl a Catia, Pro/E (amik nyilván még inkább rétegszoftverek) akár ötször ennyibe is kerülhetnek. Nyilván egy nagyobb cégnek simán megéri megvenni.
2012. nov. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!