Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lassulási probléma. Mi lehet...

Lassulási probléma. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Nekem az lenne a problémám hogy van egy Acer Aspire 5315-ös laptopom ilyen paraméterekkel:

1. kép: [link]

2. kép: [link]

3. kép: [link]

4. kép: [link]

5. kép: [link]

6. kép: [link]

7. kép: [link]


Nekem az lenne a problémám hogy amikor elindítok egy játékot, játszok vele egy 10 percet normális sebességgel majd örült módon elkezd laggolni de úgy hogy játszhatatlanná válik az egész...És csak akkor tér vissza a normális sebességhez ha újraindítom a gépem...

Az érdekesség ebben az hogy régen nem csinálta ezt csak mostanság kezdte el...Ezen a gépen már több rendszer is megfordult, a tapasztalataim: Vistán egyenletes a lagg, de ott nem csak játékoknál laggol hanem sima böngészésnél is, viszont ott kisebb mértékben csinálja ezt...Windows 7-nél ugyan az a helyzet mint a Vistánál csak még kisebb mértékben...És a Windows XP-nél a legjobb!Ott nem akad egy kicsit sem böngészésnél vagy egyébnél, ott csak a játékokkal van baj...

Még észre vettem hogy mindegyiknél ha nézek egy videót vagy filmet akkor van hogy 3 perc nézés után elkezd laggolni pont mint a játékoknál azzal a különbséggel hogy videónál/filmnél pár másodperc múlva visszatér a normális sebességre anélkül hogy bármit csinálnék vele...Valamint észrevettem hogy ahogy elkezd laggolni egyből őrült hangosan elkezd dolgozni a hűtő majd videóknál amint lehalkul visszajön a normál sebesség viszont játékoknál ez nincs...

Szerintetek mi a probléma?Mit tudnék csinálni vele?A válaszokat előre is köszönöm!



2012. okt. 6. 15:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Persze a játékoknak a gépigénye amiket játszok rajta teljesen optimális az én gépemmel, meg amúgy is régen is ezeket a játékokat játszottam rajta és akkor teljesen jól futott, nem jelentkeztek ilyen problémák!És semmit nem cseréltem ki azóta a gépen hadver terén...Csak azóta volt egy pár rendszer csere de az nem hiszem hogy számít mert értek a telepítéséhez meg a merevlemezes dolgokhoz, driver-ekhez szóval azzal nem hiszem hogy bármi gond lenne!
2012. okt. 6. 15:21
 2/6 anonim ***** válasza:

A probléma a túlmelegedés.

Oka a por ami felhalmozódott a hűtőbordán.

Megoldás a kipucolás:

A mellékelt videón láthatod hogyan kell szétszedni.

Neked csak a hátlapot(amit feszegetni kell) kell levenned és a hűtőventilátort,majd szépen kitakarítani a bordák közül a port. http://www.youtube.com/watch?v=-ZklRtY7QTE

Javaslat-ne használd ágyban szőnyegen.... és későbbre fog beporosodni.

2012. okt. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Meg még annyit hozzáfűznék hogy ugye amikor telepítettem a Windows XP-t akkor a merevlemezem átváltottam AHCI módról IDE módba a Biosba mert az XP nem ismeri fel még az AHCI-t...De nem hiszem hogy ez is probléma lenne hiszen régen is IDE-re volt kapcsolva amikor XP volt rajta!Sőt Windows 7-en és Vistán is IDE-re volt kapcsolva...Amikor anno felraktam az Ubuntut akkor kapcsolta át valahogy automatikusan AHCI-ba, és azon túl amikor felraktam a Windows 7-et vagy a Vistát akkor már AHCI-ba hagytam mert miért ne?De akkor sem volt probléma!Szóval szerintem ez se lehet a baj...
2012. okt. 6. 15:30
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi!Örök hála! :)
2012. okt. 6. 15:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen van,hajlamos a porosodásra én évente takarítom.Ugyanezeket a tüneteket produkálja.Annyi pór lesz a hűtődben hogy úgy néz ki mint a filc,Fogpiszkálóval óvatosan piszkáld ki a nagyját majd levegővel fújd ki.Ne használj porszívót mert az statikusan feltöltődik és kisütheti a procidat/ramodat/vinyódat.

Sok sikert.

2012. okt. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Megcsináltam!Fűl tisztítóval és papír-zsebkendővel kiszedtem a nagyját azután sűrített levegővel jól kifújtam!Egyből látszik a javulás!Sokkal halkabb!Játékon még nem teszteltem de mindjárt az is következik!Nagyon köszönöm!
2012. okt. 6. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!