Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki tud olyan programot,...

Valaki tud olyan programot, ami képes dokumentálni írásban beszédet? Többi lent!

Figyelt kérdés
Valaki tud olyan programot, ami képes arra. Hogy pl ne keljen gépelni a szöveget, csak egyszerűen rádugok egy mikrofont a gépre, a programot elindítom, és a program rögzíti írásban azt a szöveget, amit az ember mond a mikrofonba. Tudom, hogy van ilyen. Csak nem tudom a nevét. Jó lenne, ha valaki tudna segíteni. :S Fontos lenne.
2012. okt. 7. 16:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs, főleg magyarul nincs, de ha te tudod, hogy van, akkor várjuk a választ...
2012. okt. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Az se számít, ha francia nyelvű. Már a tököm ki van a gépeléssel.


Jaja, tudom van ilyen. Csak a nevére nem emlékszek. Hiába írok be kulcsszavakat a googliba, csak egy csomó f_szságot ad ki. :S

2012. okt. 7. 17:01
 3/15 algopirin ***** válasza:

Úgy hívják hogy titkárnő, és néha kávét is tud főzni :)


Na de tényleg ha van ilyen ami magyarul is tud én is vevő lennék rá.

2012. okt. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A francia nyelvű meg az angol nyelvű az azt jelentené, hogy ezen nyelven kell neki diktálni a szöveget. Látom nem vagy tisztában, hogy mennyire más és más egy bizonyos nyelven írni ilyen progit. Itt nem a menürendszer nyelvezetéről van szó, hanem hogy képes legyen felismerni, értelmezni és leírni az adott nyelven elhangzott szöveget...
2012. okt. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Titkárnőre nincs pénzem. :d


Viszont a munkámat lényegesen megkönnyítené.

2012. okt. 7. 17:04
 6/15 A kérdező kommentje:

Kösz #4-es. Igen, nem látom jól ezeket a dolgokat. A menü az lényegtelen. Az lenne fontos, hogy a magyar szöveget is tudja értelmezni, és rögzíteni a gépre.


Kösz a segítséget.

2012. okt. 7. 17:06
 7/15 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen. Csak gondolj bele. Sima angol szöveget nem tud gép jelenleg normálisan lefordítani. Az meg, hogy - mondjuk magyarul - felismerjen egy felolvasott szöveget, kezelje a nyelvjárásokat egy nyelven belül és leírja helyesen azt a szót hogy tudja, amit ugye úgy mondunk hogy "tuggya" és ezer és ezer ilyen szó van, amit kezelnie kéne a szoftvernek. Na ilyen szoftver szerintem nincs. Ha lenne akkor az is tele lenne hibákkal, ergo el kell utána olvasni és ki kell javítani a szöveget, tehát nem is éri meg a melót, de ahogy írtam, várjuk a választ...
2012. okt. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 algopirin ***** válasza:
Pedig a jobb titkárnők még "franciául" is tudhatnak :)
2012. okt. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Szerintem olyasmi elven működhet, mint a tolmácsgépek egy konferencián.


Van több ország képviselője, vagy az amije. Van egy mikrofonjuk, és egy fejhallgatójuk. És mondjuk az elnök ukránul beszél, de az arab viszont már arabul hallja a szöveget.


Gondolom én, hogy ez is valahogy így működhet. Csak ez nem fordítja a szöveget, hanem dokumentálja a gépre.

2012. okt. 7. 17:10
 10/15 anonim ***** válasza:

Akkor elárulom neked, hogy működik egy "tolmácsgép"


"A fülkében dolgoznak munkatársaink. A tolmácsgép működésének lényege, hogy a hangszigetelt fülkében elhelyezett kapcsolópulton keresztül a tolmács a bejövő hangot fejhallgatóval hallgatja (az előadó mikrofonba beszél) és ezzel egyidejűleg a pulton elhelyezett mikrofonba tolmácsolja az elhangzottakat. A kimenő digitális jel a teremben elhelyezett infravörös jeladókon keresztül jut el a hordozható készülékekhez, amelyeken a résztvevők hallgatják a tolmácsolt előadást egy általuk kiválasztott nyelven."


Itt az eredeti : [link]


Ugye mire jó az internet, ha használod is...

2012. okt. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!