Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik képnézegető programmal,...

Onogur kérdése:

Melyik képnézegető programmal, hogyan lehet a képeket megtekintés közben kijelölni?

Figyelt kérdés
Teljesen kézenfekvőnek tűnne, hogy megtekintés közben kijelölhessem a megtartandó/átmásolandó képeket, az ACDSEE-ben viszont elsőre nem találtam ilyen funkciót, más képnézegető programot pedig igazán nem használtam eddig. Aki tud megoldást, kérem, segítsen.
2012. okt. 12. 05:45
 1/8 anonim ***** válasza:

ACDSee-ben régebben volt ilyen funkció, többek között ezért is szerettem. Nem tudom az újabbakban van-e, már régen nem használom. Viszont a régebbi változatot is le lehet tölteni, Classic néven fut.

Az XnView-ban is van ilyen funkció, ebben Tag-nak hívják. Viszont ez néha csinál hülyeséget, én úgy vettem észre. Ha elkezded tag-elni a képeket, akkor néha arra is ráteszi, amire a böngésző módban csak ráálsz az egérrel, meg ilyesmi, szóval nem volt 100%-ig biztonságos minden helyzetben, oda kell figyelni. De lehet, hogy az újabb verziókban kijavították.

2012. okt. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez működik. 'Klasszikus' formában ezt úgy képzelném el, hogy egyetlen kattintással ki tudom jelölni az egész oldalas képet, ez a böngésző mód már majdnem olyan jó.
2012. okt. 12. 19:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Most, hogy újra belegondoltam, azt hiszem eltévesztettem és nem is az ACDSee tudta ezt a kijelölgetést, hanem az elődje, a még DOS-os Sea. Aztán az ACDSee időszakában nélkülöznöm kellett és le is szoktam róla. De talán mintha az 5-ös verzió környékén már abban is lett volna. Nem írtad melyik verziót használod, de elég hihetetlennek tűnik, hogy az újabbakba nem teszik bele, mert azok már inkább a profibb fotósoknak készülnek, akik inkább használnák ezt a funkciót.

Azt hiszem ott úgy volt, hogy egy külön listára, ablakba lehetett tenni (behúzni) a fájlokat a képernyő aljára, és aztán ezekkel lehetett különböző műveletet végezni.


Viszont most az XnView-al újra kipróbáltam ezt, hogy konkrétan hogy is kell, ott fullscreen-ben ctrl+t-vel lehet tagelni a képeket nézelődés közben, aztán a böngésző listában ezeknek a jelölt képeknek a sorai pirossal vannak kihúzva. Vagy az előképes nézetben be lehet állítani, hogy mutassa a tageket. Jobbgombos menüben is ott vannak a tag funkciók, clear all, stb. Plusz a beállításokba is érdemes belenézni, ott is lehet állítani, hogy mikor vegye le a tageket, ha kilépsz a könyvtárból vagy elvégzet rajtuk a műveletet, stb.

Meg azt is be lehet állítani, hogy fullscreen-ben mit mutasson, én beállítottam a fájlnevet és a zoom mértékét, de be lehet állítani, hogy mutassa, hogy taggelt-e a kép, így lehet oda-vissza nézelődni fullscreenben és látszik, hogy melyik van jelölve.

2012. okt. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*ha kilépsz a könyvtárból vagy elvégezted rajtuk a műveletet, stb.
2012. okt. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
1.98-as, 2010-ben kiadott XnView-al próbálkozom, ennél a Control-T parancs nem működik, a menürendszert átfésülve szinte csak a kép szerkesztésével összefüggő opciókat látok. Lehet, hogy valamit nagyon elnéztem vagy tovább kellene kutakodnom, mindenesetre a program 'Böngészője' hasznos: a (megjegyzem, 2009-es, 11-es verzióju) ACDsee-ben az előnézet mérete korlátozott, gyakorlatilag minimális volt, itt, az XnView-ban már ki tudom nagyítani akkorára, hogy kivehessem a részleteket. De az ilyesmi egész biztosan verziótól (is) függ.
2012. okt. 14. 19:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem 1.98.8-as XnView van, 2012-es. De ez a Ctrl+T már a régebbiekben is működött. De csak akkor működik, ha fullscreenben vagy, vagy ha a böngészős nézetben. Ha behívsz egy képet, de nem fullscreenben, csak úgy simán, akkor nem működik.

Az ACDSee-re már nem nagyon emlékszem, régen volt, de a 2009-es verziónak szerintem már tudni kell állítani az előnézetek méretét, bár lehet, hogy még a legnagyobb is túl kicsi neked. Az újabbakban ott van a jobb-felső sarokban a csúszka, ezen a képen is látszik:

[link]

Bár állítólag régebben csak 320 pixel volt a max. A normál windows előnézet max 256 pixel volt. Az új windowsokban nem tudom. Az XnView-ban is 320x320 lehet max.


Van egyébként registry-hack az ACDSee-hez, amivel meg lehet változtatni, hogy a csúszkával 1024 pixelre lehessen növelni az előnézet méretét:

[link]


Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\ACD Systems\ACDSee Pro\40]

"MaxDisplayThumbSize"=dword:00000400


Az előző képen alul ott van az Image Basket nevű ablak is, ez szolgál az újabb ACDSee-kben tagelésre, bár abban nem vagyok biztos, hogy fullscreenről ide lehet-e küldeni a fájlokat, de jobbgombbal biztos, hogy lehet, de talán billentyűparanccsal is.


Itt egy másik kép, ez a 6-os verzióról van, ezen is ott van az Image Basket, szerintem az 5-ösben szerepelt először:

[link]

Itt viszont előnézet-méret csúszka nincs, ekkor még biztos a menüben lehetett állítani a méretet.

2012. okt. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na, most újra megnéztem és most működött a sima egyéni képnézetben is a tagelés az XnView-ban, nem csak fullscreenben. Szóval elméletileg mindenféle nézetben működik, de az előbb szerintem nem működött, csak most, hogy be- és kikapcsoltam a képre vetített képinformációt. Most már működik.

Szóval lehet, hogy egy kicsit bugos ez a taggellés dolog az XnView-ban, mint ahogy azt már legelőször is írtam, nem mindig akarja az igazságot, de legalább van.

2012. okt. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A 2009-es ACDSee 320X240-et tud, az XNView 2011-ből akár 100 százalékot is, de egy nagy méretű kép ilyenkor már kiszorítja az indexképeket a képernyőről. A Ctrl+T nálam továbbra sem vált ki semmilyen reakciót; ha bugos, ahogy írtad, lehet, hogy az én letöltött verziómból programhiba miatt hiányzik, egyébként is minden egyes próbálkozásnál lefagy a szoftver.


De mindez csak mellékvágány, egyértelmű, hogy a különböző verziók mást és mást mutatnak. Épp eleget segítettél ahhoz, hogy ezután már elboldoguljak, köszönet érte.

2012. okt. 21. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!