Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Saját FTP szerver készítése...

Saját FTP szerver készítése ingyen?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy saját FTP szervert is lehet készíteni. Az lenne a kérdésem, hogy ehhez az én gépen kapacitása fog hozzáadódni, vagy korlátozva lesz? És ha már itt tartunk hogyan lehet elkészíteni? Mert egy leírást, videót sem találok róla.... Előre is köszi!
2012. okt. 13. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Az FTP szerver az egy olyan gép, amire lehet FTP kapcsolattal csatlakozni. Ha teszel a gépedre egy FTP server progit, akkor te gépedre is lehet csatlakozni. Természetesen nem lesz nagyobb winyód meg semmi, csak eléred a fájlokat.

Ha hajlandó vagy áldozni rá, akkor lehet venni NAS-t, ami saját tárhellyel rendelkezik, keveset fogyaszt és arra is tudsz FTP-vel csatlakozni (meg még egy halom más protokollal)

Szerintem először tanulj meg keresni, és ha az már megy, akkor fogj bele FPT szerver készítésbe.

2012. okt. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 algopirin ***** válasza:

Ftp (FileTransportProtokol) pont arra való egyik gépről ftp protokollal a másik gépet eléred többynire semmi másra nem jó csak le és feltöltesz, viszont az egyik gépen kell lennie "ftp servernek" ami kezeli a protokolt és pl. korlátozza ki tudnak belépni rá persze ha tudod az ftp címet.

Nem egy nagy durranás van kismillió féle kicsi egyszerű ftp server ami akár alkalmi szintnek is megteszi, de mint az #1 írta ha ezeket se találtad meg eddig akkor előbb azzal kéne kezdeni nem egyből bele a lecsóba :)

2012. okt. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, nekem egy weboldalhoz kellene tárhelynek a szeró, szóval, hogyha magamnak csinálom akkor a gép egész nap mehet ha azt akarom hogy 24 órás honlap elérhetőség legyen? Mert akkor tényleg jobban megéri egy céges tárhelyet keresni, mint itthon csinálni.
2012. okt. 13. 16:26
 4/5 algopirin ***** válasza:

Neked akkor webserver kell nem ftp "szeró".

És igen jobban jársz ha keresel valami ingyenes vagy akár fizetős helyet ilyesmire.

2012. okt. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem köszi szépen!
2012. okt. 13. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!