Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu 12. 04 hibásodás?

Ubuntu 12. 04 hibásodás?

Figyelt kérdés
kb. 3 hónapja van 12.04em, eleinte elég jól működött, de az utóbbi időkben iszonyúan fagy, nem játssza le a médiafájlokat semmivel se, nehezen kezeli a háttértárakat, konkrétan a GoogleChrome-on kívül minden hibás. Mi lehet a baj? Lehet hogy benyeltem egy vírust? Ha igen, mit ajánlotok?

2012. okt. 13. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:

A külső háttértárak beállításával lehet gond, és az effekteket is vedd lejjebb, ha tudod!

Nem tettél fel valamit az elmúlt hónapokban, ami lelökött egy, vagy több programot?

2012. okt. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

effektet hol kell átálítani?

amúgy nem hiszem, de sajnos egy clamTk virusátnézést se tud futtatni :/

2012. okt. 14. 00:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Elképzelhető hogy hardveres meghibásodása is lehet a gépednek, de az is lehet, hogy telepítettél egy bugos programot, ami a háttérben fut, és lassít mindent. A Rendszerfigyelő nevű alkalmazással próbáld kifigyelni, milyen alkalmazások zabálják a processzoridőt vagy a memóriát.


Az is elképzelhető, hogy a Google Chrome az. A Google Chrome rendszerindítás után betöltődik, és ha mondjuk van már pár száz könyvjelződ, akkor az egész gépet iszonyatosan képes lelassítani. Próbáld törölni az előzményeket, a könyvjelzőket, stb. Csak a fontosabb oldalakat könyvjelzőzd.

2012. okt. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A vírusra válaszolva pedig nem túl valószínű, hogy vírusod van, vagy ha van is, akkor sem esélyes nagyon, hogy az fogná ennyire a géped.
2012. okt. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a gép akkumulátorról üzemel(pl laptop), akkor az is elképzelhető, hogy hardveresen korlátozza alaplapilag a teljesítményt.
2012. okt. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Leszedtem kb. Minden programot, ami okozhatta, kicsit gyorsult, fájlkezelés/médialejátszás még mindig nem megy. System monitort megnéztem, CPU nincs 20% felett, néha kisebb ugrás de nemhiszem hogy az a baj
2012. okt. 20. 22:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy kikapcsoltad véletlenül a videokártya driverét?
2012. okt. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

09:13

Nekem fel sem ismeri a videokártyámat és úgyis hasít.


Kérdező, médiára rakd fel a VLC-t, ha nem azt használod, amúgy meg mennyi a RAM-od?


És ubuntu.hu-n is felteheted a kérdést, ott talán hamarabb rájönnek.

2012. okt. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!