Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 telepítése közben...

Windows 7 telepítése közben előugrik egy ilyen hibakód:0x8007045D Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Általában a telepítés már 5-10 perce megy mikor előugrik, ha ez után újra akarom indítani a telepítést akkor meg már az SSD-t sem akarja felismerni, és nem tudom kiválasztani, hogy hova rakja fel a op. rendszert.

2012. okt. 15. 12:35
1 2 3
 1/26 Bubi2 ***** válasza:

Ahogy olvasgattam fórumokon ez hardverhibára utalhat, talán lemezolvasási hiba, hibás merevlemez(ssd), elsőként én megpróbálnám ssd nélkül(vinyóra ha van lehetőség), illetve pendrive-ról a telepítést vagy másik lemezzel, kábelcsere(ha nem laptop).

Új gép vagy csak az ssd jött most a konfigba, ssd típusa?

2012. okt. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Ha DVD-ről ha pendrive-ról csinálom ugyanaz a hiba.

A gépet (laptop) használtan vettem és csak SSD volt benne hdd nem.

Az SSD-én volt már egy win 7-et amit újra akartam tenni. Nem azért mert vírus vagy valami ilyesmi lett volna rajta. Pusztán egy újat, letisztult windows-ot akartam, hogy sajátomnak érezzem a gépet.

Amúgy az SSD típusa: Ocztechnology Agility 3 (120 gb)

Gondoltam rá, hogy az illesztőprogramját megkeresem és megnyitom majd a partíció kiválasztása előtt de nem ismerte fel. De lehet, hogy rosszat találtam.... nem tudom

2012. okt. 15. 14:05
 3/26 A kérdező kommentje:

olvastam olyat egy angol lapon, hogy win xp-et kellene ilyenkor hamarabb telepíteni, majd azután ha fent van mehet a win 7 is.

de ezt most nem igazából értem, hogy 2 op. rendszer lenne a laptopon, vagy később meglehetne szabadulni a xp-től valahogy?

mert ha win7 telepítése közben a partíciót leformázom és rákattintanánk a továbbra akkor (legalábbis szerintem) ugyanúgy előjönne a hiba üzenet telepítésközben.

2012. okt. 15. 14:09
 4/26 Bubi2 ***** válasza:

Ha van rá lehetőség a régi tulajt megkérdezném a telepítés neki simán ment e, bios-ban állítottál el valamit(sata mód AHCI?), illetve a driverre is szükség lehet, nincs egy linux lemezed, megpróbálhatnád azzal is, mert ha az felmenne, akkor biztos a driver a gond.

A telepítő felmásolja a fájlokat és ki is bontja utána fagy ki?

Esetleg megpróbálhatnád ide módban telepíteni és utólag felrakni a drivert win alól és utólag visszaállítani AHCI-re(ehhez kell egy reg file).

2012. okt. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

na most elindult a telepítés mivel a gép a laptop kikapcsolásakor majd újra bekapcsolásakor már felismeri az SSD-et de telepítés most egy másik hibaüzenet miatt lépett ki ami ez lenne az:

0x80070002 állítólag a telepítéshez szükséges fájlok nem találhatóak.

ezt eljátssza mind dvd mind pendriv-ról való telepítéskor.

2012. okt. 15. 14:24
 6/26 A kérdező kommentje:

az volt tulajnak már írtam, a válaszát várom.

a bios-ban annyit állítottam, hogy pendrivról (ill. dvd-ről) bootoljon

akkor majd keresek egy linuxot majd megpróbálom azzal is.

ugye telepítéskor ( ha jól emlékszem) 5 fázis van, nos nekem a másodiknál jön elő, akkor amikor úgy 3- 20 %-nál jár.

Az utolsó mondatodat elmagyaráznád?

hogy kell IDE módban felrakni?

és mi az a reg file?

2012. okt. 15. 14:29
 7/26 Bubi2 ***** válasza:

[link]

Bios-ban lehet állítani, bár a laptopok bios-a elég szegényes, nem biztos, hogy van rá mód váltani, ide módban driver nélkül is fel kell mennie a rendszernek. A reg file pedig egy előre szerkesztett beállítás ami hozzáadódik a Windows rendszerleíró adatbázisához: [link]

2012. okt. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
azt megtudtam tenni, hogy az ACHi-it disable-re állítottam. ott ugye írta azt is, hogy driver nélkül telepíted az (itt.) windows xp-t akkor disable-re kell állítani.
2012. okt. 15. 19:27
 9/26 Bubi2 ***** válasza:
És segített valamit, esetleg linux felment rá?
2012. okt. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

az achis dolog nem.

most akarom beszerezni a linuxot


amúgy ( lehet, hogy hülye gondolat) de azt nem lehetne, hogy kiveszem az SSD-et a laptopból, rákötöm az asztali gép alaplapjára és ott telepítem fel rá a win7et, majd ezután visszatenném a notebookba ?

2012. okt. 15. 20:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!