Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Dishonored című játékban...

Dishonored című játékban miért vannak furcsa szaggatási gondok?

Figyelt kérdés

Egy jó példa erre, hogy pl mikor oda nézek egy teljesen olyan részre, amit még nem látott a gépem, azaz új helyszínre nézek amit még nem töltött be 1x se a gép. Elsőnek mikor oda fordulok akkor így szaggat, de mikor már másodszorra oda tekintek már teljesen folyamatos. És full grafon elmegy. akadás nélkül, csak ez a bajom ... a gépem bírja mert nem úgy laggol, hanem a betöltésénél van valami, mikor tölt be valamit és elsőnek oda nézek, akkor így beszaggatt. Miért lehet ez? Láttam, hogy a minimum gépigénye is 4 gb ramot követel ... Íme a konfigom:


CPU : AMD FX 6100

GPU: ASUS HD 7770

ALAPLAP: ASROCK 960GM/u3s3 fx

RAM: Kingmax ddr3 1333mhz 4GB (1db)

TÁP: FPS HEXA 400w


És még a hőfokával sincs gond a gépemnek mivel, játék közben a procim felmegy max 50-52 fokra és a vidim is. Jól van hűtve a gépem. szerintetek a ram lehet a gond? mert tudtommal az felel a betöltésekért.



2012. okt. 18. 22:32
 1/10 Komplikato ***** válasza:

Érdekes, nekem nem csinál ilyet egy sokkal gyengébb gépen. hasonló akadás volt a Deux Ex HR játékban, bár az nem Unreal motoros, viszont ott érdekes módon nem függött sem procitól, sem VGA-tól, de szerintem most sem tudják mitől volt.

Ha nem úgy lenen ahogyan leírod, hanem random szaggatna, rá lehetne kenni az AI számításokra vagy a PhysX-re ...

2012. okt. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ügye, hogy a gépnek egyátalán nem sok ! viszi szépen .. de HD 7770-ben nincs PhysX nem? mert AMD . és akkor most mit tudok tenni ez ellen?
2012. okt. 18. 22:58
 3/10 anonim ***** válasza:
Amikor új pálya kezdődik, az elején nálam is beakad egy pár pillanatra, ez valami unreal engin-es után töltés csuklás. Ha utána fut rendesen akkor ne foglalkozz vele. A Bioshock csinált még hasonlót, bár ott nem be akadt csak a textúrákat nem rajzolta ki, kellett neki egy kis idő mire "szép" lett. A gépeddel nincs gond.
2012. okt. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
AZ a baj, hogy nekem nem csak az elején csinálja, hanem sokszor amig még nem látott a gép, azaz tudod nem néztem még oda 70%ba akadva tölti be és utána lesz jó. :\
2012. okt. 19. 21:58
 5/10 anonim ***** válasza:
Értem, egy olyan tippel segítenék, hogy próbálj meg egy BIOS-frissítést esetleg, némelyik Steam-es játék nem igazán kedveli az FX processzorokat. Nekem a Lotr: War in the North, és a Saints Row 3 addig nem indult el amíg nem frissítettem a BIOS-t... (Bár nekem Gigabyte lapom van és 4100-am, az Asrock lapjait nem ismerem) Ha nem értesz a BIOS frissítéshez kérj valakitől segítséget!
2012. okt. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már régebben frissítettem ! a legújabb van.
2012. okt. 21. 22:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor tanácstalan vagyok, gondolom a driverek is rendben vannak, a hőmérsékletek is ahogy írtad, a memóriának bőven elégnek kell lennie. Esetleg az oprendszered nincsen szétesve? Más játéknál is van gond?
2012. okt. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Op. rendszerem nicns szétesve. rendszeresen tisztítva van. más játéknál nincs gond .. csak a prototypénél volt de ott a ram kevés is volt. :\
2012. okt. 23. 22:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Annak a 4 giga RAM-nak elégnek kell lennie, én bár mit is csinálok nem ugrik a RAM használat 4 giga fölé, pedig pl tegnap csomagoltam, játszottam és még filmet is néztem közben :/ Esetleg nem emeltél óra jelet processzoron vagy a videó kártyán, egy barátom járt így, csak pár MHz-t húzott felfelé és pár alkalmazás utána nem úgy üzemelt ahogy kellett volna. A másik tipp a memória, kérj kölcsön egy biztosan jól üzemelő modult egy barátodtól és tedd be azt a gépbe, hátha az a baja. Bár ha az lenne akkor valószínűleg több játéknál is rosszalkodna, de próba szerencse.
2012. okt. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem húztam fel semmit :)
2012. okt. 28. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!