Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Csak nekem lassúak az újabb...

Csak nekem lassúak az újabb Ubuntu-k?

Figyelt kérdés
A 11.04 villámgyorsan futott a gépemen aztán felraktam a 12.04-et az lassabb volt sőt 1-2 le is fagyott aztán én naiv azt hittem, hogy ezek javítva vannak a 12.10-ben úgyhogy upgrade-eltem de még rosszabb! Rengetegszer lefagyott, úgyhogy most a win7-et használom még ha csak netezni akarok akkor is. Ajánlanátok nekem már Linux disztribúciót? Vagy várjam meg hátha jönnek javítások a 12.10-es Ubuntu-ra?

2012. okt. 23. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A régi ubuntu full fapad volt, de stabil és gyors.


Ezt is minél tovább fejlesztik, annál sz@rabb lesz. Hál isten csak a melóhelyen kell szenvednem vele. Komolyan, most már szerintem van olyan gépigénye, mint egy windowsnak.

Nálunk rengetegszer dobál fel belső hibára figyelmeztető táblákat és kéri hogy küldjem el a hibajelentést ( tiszta windows feeling :D ), meg néha eltűnik a menüsor.


Régen a linuxnak 3 előnye volt számomra a windowssal szemben. Stabilitás, gyorsaság, ingyenesség. Ebből mára az ubuntunál csak az ingyenesség maradt.

2012. okt. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem. Egyre lassabbak. Én most a 12.04-et használom, az jó, de lehetne jobb is, csak sajnos Shuttleworth bácsival elszállt a ló.


14:31

Szedted már le a 12.10-et a hivatalos oldalról? Kiszúrják a szemed az adományozással.

2012. okt. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Linux Mint, Debian, OpenSuse, Mandriva, vagy amit kitalálsz magadnak. Kivéve persze az olyanokat, mint LFS, Linpus, Arch, vagy Gentoo.
2012. okt. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyanez volt, 11.04-ig minden jó volt és a hármas kerneltől kezdve akadozott a rendszer. Gondoltam, hogy gyenge a gép a unity-hez, de xfce-vel is 100%-on pörgött a processzor egy youtube videónál html5-ben. Akkor visszaálltam a 10.04-re. Ezt még jövő év elejéig támogatják, utána kell találni majd valamit helyette, de ezek szerint az újabbak se jobbak, megérte nem frissíteni.


Én az Elementary OS-sel szemeztem, ami egész jónak tűnik. Ubuntu alapú, a legutóbbi kiadás a 10.10-esen alapult, a következő majd a 12.04 LTS-en fog. Nem tudom, hogy ki tudják-e küszöbölni az új ubuntuk hibáit, de ígéretes, hogy azt írják magukról, hogy akkor adnak ki új verziót, amikor az készen van és nem bizonyos időszakonként, tele hibákkal.


Ha nem jön be, akkor keresek tovább.

2012. okt. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!