Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan időzítsek feliratot a...

Hogyan időzítsek feliratot a subtitle workshoppal?

Figyelt kérdés

Megvan egy sorozat összes epizódja 2 hangsávval(dual) és ehhez letöltöttem sok angol feliratot, de csúszik az összes.

Hogyan időzítsem? Utánanéztem, és első lépésben meg kellene tudnom az fps-t, de nem tudom hogyan kell megnézni, milyen progival, vagy mire kell kattintani, illetve tudnom kellene nemcsak a felirat, hanem a film fps-t is.(Nem tudom jól gondolom-e?)

Még soha ilyet nem csináltam, ezért kérnék segítséget. Mellesleg nyelvvizsgára készülök angolból és azért szeretném látni is,hogy mit mondanak, persze jól időzítve. Rengeteg életszerű mondatot fel lehet szedni sorozatnézéssel. Ezért kellene.Ha kész lenne, az avikat a felirattal (srt-kel) együtt kiírnám dvd-re és tv-n nézném meg.



#felirat #ráégetés #felirat időzítés #időzítése feliratnak
2012. okt. 26. 22:20
 1/5 A kérdező kommentje:

Odáig eljutottam hogy beteszem a subtitle workshopba a feliratot és a filmet is elkezdi lejátszani, és jobb oldalt látom hogy 25 fps. Gondolom ez a feliratra vonatkozik.Egyébként,ha jól számoltam 10 másodpercet késik a felirat.)

Betettem format factoryba a filmet és a tulajdonságoknál azt írta ki,hogy frame rate: 25 fps és original frame rate: 23.976. ( ugye ez az eredeti), ezért

a subtitle workshopba beírtam bal oldalon, hogy 23.975 fps és elmentettem a feliratot, de most még jobban csúszik, több mint 10 másodpercet :-(((

Akkor most próbálgassam a fps-eket más értékre állítani???

Valahol itt olvastam még, hogy a szerk - időzítés almenüben a beállításnál lehetne a másodperceket beállítani + - jelekkel, de ott csak a kezdő meg az utolsó sor idejét lehet beírni.

A legelső képkockák feliratai nem csúsznak, csak a továbbiak. Valaki tudna segíteni?

2012. okt. 26. 23:44
 2/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Jelöld ki az összes feliratot (CTRL+A), majd :


Edit - Timings - Set Delay (CTRL+D). A megjelenő ablakban állitsd be az adatokat, a neked megfelelő eltolásra (Kb 10 másodperc - pl. 00:10:000)


Nyomd meg az OK gombot. Majd mentsd el.


Nézd meg, hogy most hogy áll a felirat.


Ha az eleje jó de mondjuk az 53-dik felirat már nem akkor katt az 53-dik feliratra, majd SHIFT+END-del kijelölöd az 53-dik felirattól a végéig és itt is megcsinálod az eltölást CTRL+D és beirni az adatot.


Ezeket addig ismétled mig, jó nem lesz az egész.


Sok sikert.

Üdv.

2012. okt. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a segítséged, kipróbáltam és megcsinálható,bár rengeteg időt vesz igénybe. Hála Neked, rájöttem hogyan működik az a része. Azt szeretném még tudni, hogy a szerkesztés->időzítés->igazítás funkció mire való pontosan?

2012. okt. 27. 22:12
 4/5 A kérdező kommentje:
Jujj, majd elfelejtetem, ment a zöld kéz :-))
2012. okt. 27. 22:12
 5/5 A kérdező kommentje:
javítva: elfelejtettem
2012. okt. 27. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!