Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Ubuntu studio 12.10...

Linux Ubuntu studio 12.10 -hogyan álíthatom be, hogy a letötött alkalmazásokat egy álltalam kiválasztott mappába telepítse?

Figyelt kérdés

A gépemre Win mellé teleptettem egy ubuntu studio-t.

A gépben csak egy 40 gb-os wincheter van , melyen szinte csak az op.rendszereket tárolom , a többi file egy külső USB-s mervlemezen van.


Az ubuntu studio önmagában nagy programcsomagot tartalmaz , így hamar megtelt a 10 gb-os partiton , amire az ubuntut raktam .

Fontos lenne ha az ubuntu alkalmazásokat ,programokat is a kulső HDD-n tárolhatnám.


2012. okt. 27. 20:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Az Ubuntu Debian alapú, úgyhogy gondolom a deb csomagokra gondolsz. Az Ubuntu/Debian mindig megköveteli a jelszót egy csomag telepítéséhez, és ez nem véletlen. A Linux nem úgy működik, mint a Windows. Nem úgy van, hogy ezt ebbe a mappába teszem azt kész. A Linux úgymond "szétszórja" a fájlokat, és nem a saját mappádba rakja őket, hanem a Linux fájlrendszerbe, szóval a vinyó ext részébe, amit telepítéskor választottál ki, hogy mekkora legyen. Szóval sajna sehogy, max. ha nem csomagokkal telepítesz, hanem valami különálló installerrel. Ja és a szetszórás alatt azt értem, hogy pl. a binary-t a /usr/bin/ mappába, az adatokat meg vagy a helyi local/share mappába stb.. Adj hozzá az ext partícióhoz még egy kicsit a GParted programmal.
2012. okt. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!