Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A legjobb Linux? (Bővebben...

A legjobb Linux? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék Linux rendszert felrakni, viszont annyi fajta van hogy nem tudok dönteni! Szóval arra kérlek benneteket hogy mondjatok jó Linux rendszereket érvekkel együtt!


A Laptop amire kell:


Model: Acer Aspire 53 15

CPU: Intel Celeron M 530 @ 1.73GHz

RAM: 2GB DRR2

Videó kártya: Mobile Intel Express Chipset Family ~384mb


Amire használom:

régebbi vagy kis gépigényű játékok, videó szerkesztés, kép szerkesztés, torrent, filmnézés, internet, skype, "Office" munkák, Blogolás.


Szerintetek melyik a legideálisabb Linux rendszer erre a gépre, erre a használatra?

Válaszokat előre is köszönöm!


Peace :)



2012. nov. 9. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Valamelyik Ubuntut választanám, nézzél itt körül:

[link]

2012. nov. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Ubuntu a legtámogatottabb, de nem ismeri fel a gépemben a videókártyát, amit a Fedora igen.


Az Ubuntu több szempontból jobb egy Linuxszal ismerkedőnek:

- Egyszerű a használata.

- A tárolóiban rengeteg elérhető alkalmazás van.

- A parancssornak nem feltétlenül kell előkerülnie (bár nálam mindig fut egy. :D)


Még a Linux Mint is jó választás lehet, bár annyira nem ástam bele magam.


A Fedora illetve OpenSUSE kicsit másabb, ezért azokat nem ajánlom neked, meg a Fedora tárolóban a VLC-t, a Chromium-ot nem találtam meg.


A Fuduntu az Fedora alapú, de nagyon jól néz ki.


Szóval én mindenképpen az Ubuntut használom, legfeljebb felraksz rá egy LXDE asztali környezetet, mert az keveset eszik.


A használatodhoz:

- Az általad jellemzett játékokat valószínűleg viszi a Wine, de utána is nézhetsz. [link]

- Videó szerkesztésre a Pitivi vagy OpenShot, bár a tapasztalaim alapján nem hiszem, hogy olyan sokat tudnak.

- Képszerkesztéshez Gimp és Inkscape.

- Torrentre jó a Transmission, benne van az Ubuntu-ban.

- Filmnézésre az alapja jó az Ubuntu-nak, de a VLC-t is felrakhatod.

- Internetre Firefox, Chromium a legnépszerűbb, de van Opera is.

- Skype van Linuxra.

- Irodaira a LibreOffice, de csak táblázat kezeléshez elég a Gnumeric, mert az keveset eszik, míg a szövegszerkesztéshez az Abiword lenne jó, de nekem utóbbi nem vált be.

- Blogolásra meg böngésző jó.


Ezek mind benne vannak az Ubuntu tárolóiban, a Firefox telepítve is van.

2012. nov. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

Neked jó rendszer lehet a Linux mint 9-es xfce!

Ez a telepítésnél még felismeri a videokártyákat rendesen.

(Legalábbis nekünk mert Ledes a lapos monitora)

Intel GMA 4500 videókártyát sem az új mint, sem az ubi nem kezeli normálisan és lekapcsolja a Led-es háttérvilágítást!

Viszont mindkettő sűrűn összeomlik. Ezért ezeket nem ajánlom még.

Remélhetőleg mire a mint 9-nek lejár a támogatása, addigra kijavítják a hibákat! (???)

2012. nov. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen linuxot is telepítesz, arra mindenképp figyelj, hogy az ubuntu és opensuse linuxok is olyan asztali környezetekkel jönnek ki alapból, amik az ilyen kaliberű gépeken, mint a tied, nagyon döcögni fognak. (nekem is hasonló van) Érdemes valóban xfce vagy lxde környezettel használni ezeknek az újabb verzióit.


Érdemes valóban bepróbálni egy régebbi ubuntut (10.04 LTS) vagy a mint 9-et, mert azok még fényévekkel megbízhatóbban mennek, mint az újak. (nekem a 11.04 utáni ubuntuk annyira pörgetik a processzort, hogy lehetetlen a géppel dolgozni)


A mintnél arra kell figyelni, hogy ami hiba az ubuntunál előjött, az minten is elő fog ugyanúgy jönni. Bár valamennyire különbözik az ubuntutól, annyira nem, hogy az alapvető hibákat kijavítanák.


Tapasztalatból ajánlom az ubuntu 10.04 LTS-t. (sajnos a támogatása jövő év elején megszűnik, remélem, hogy addig lesz valamilyen alternatíva vagy kijavítják az újakat)

2012. nov. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Régi notebook, 256 MB memória, az Ubuntu 10.04 kiválóan fut rajta. Sok évi Windows tapasztalattal néhány nap alatt tanultam meg.
2012. nov. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

régi gépre lubuntu keveset eszik

nagyon és keveset foglal

2012. nov. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előzőnek van igaza, rohadt jó a lubuntu.
2012. dec. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!