Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a velemenyetek a Windows...

Mi a velemenyetek a Windows 8-rol?

Figyelt kérdés

Erv-Ellenerv erdekelne.es amugy 1 giga ramhoz es 510en valahanyas videokartyahoz jo??


L/22


2012. nov. 12. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

a gép igebn csak határeset.

a Windows 8-ról annyit mondanék hogy jó rendszer lesz majd valamikor. Egyenlőre én nem mondanám annak.

igaz gyors meg dizájnos. de valljuk be hogy az alkalmazások nagy része nem működik vagy használhatatlan

Sajnos a windows áruház a Google Play-hez hasonlóan tele van semmirevaló felesleges idióta alkalmazásokkal. amiknek az ég világon semmi hasznuk nincs. bezzeg a szügséges elengedhetetlen alkalmazások hiányoznak: Metro stílusú fájlkezelő, normális videolejátszó, böngészők, használható Facebook kliens, és még sok más

Sajnos a gyárilag integrált alkalmazásokról elmondható hogy vagy egyáltalán nem. vagy hibásan működnek. nem is beszélve hogy náhány fontos funkció teljesen hiányzik belőlük. pl: Facebookból a képfeltöltés, videolejátszóból a zoom és egyebek, de a google böngészőével még letölteni sem lehet.

én azt mondom hogy a windows 8 nem rossz rendszer de még nagyon sok időnek el kell ahhoz telnie hogy kimondhassuk róla hogy JÓ.

én egyenlőre azt javaslom mindenkinek hogy maradjon csak a jó öreg Win 7-nél :)

2012. nov. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kérdező a gépnek a prociját sem ártana tudni, de amúgy 2 GB ramnál kevesebbet tartalmazó gépre nem ajánlanám.

Prociból is a 2 magos legalább kéne neki.


@kunrichard:

Őszintén szólva te nem tudom milyen Win8-at próbáltál ki, de vagy nagyon felületes voltál, vagy még a legelső 1.0-ás alfa verziót használtad.


Pár hete használom az egyik gépemen a Win8-at.

Még egy olyan alkalmazást sem találtam, ami hibás lett volna! Pedig hidd el pakoltam fel mindent, még ősrégi és linuxról cross-compile-olt cuccokat is!

Minden ment tökéletesen, egy akalommal, amikor a nyomtatóm driverét tettem fel dobott egy olyat, hogy gond LEHET vele, de ennek ellenére mégis tökéletesen ment.

Szóval a kompatibilitása most is elég jó már.


Az áruház nem nyűgözött le engem sem, de ez valóban idők kérdése már. (Bár van egy halom Win-es program, halál fölösleges az áruházuk külön szerintem, de ez van.)

Az új fajta felületbe épülő programokról annyit, hogy spec a Chrome alapból 2 példányban települt, egy a régi egy pedig az új nézethez (illetve a különböző helyekről indítva más a kinézet és a munkamenetek sincsenek megosztva. Ez kicsit bosszantó, de lényegtelen.)

(Amúgy NEM Metro lett a felület neve, mert kiderült a kiadás előtt, hogy jogi gondok lehetnek vele.)


A beépített szolgáltatásokról meg még annyit, hogy pillanatok alatt kapcsolódott a facebook, google, és twitter accountomhoz a rendszer és kapásból ha rám írtak a Win-es csevegő dobálta az üzeneteket, illetve már töltötte is szépen a leveleket a Gmail-ből. Szóval itt sincsenek olyan nagy gondok.



A Win8 elsőre mindenkinek szokatlan és furcsa, ezt aláírom, az első 1-2 napon én is csak néztem, hogy ez meg az miként van. (Mindenkinek ajánlok egy netes kis gyors tutorialt elolvasni a telepítés előtt!)

Mostanra viszont teljesen meg vagyok elégedve és ha valakinek mondjuk 2 monitorja van, akkor MINDENKÉPPEN csak ajánlani tudom, mert van pár olyan featureje, ami jelentősen megkönnyíti a munkát.

De akár 1 monitoron is kényelmesen lehet kezelni és valóban egy elég jól sikerül, modern rendszer lett.


Érdemes kipróbálni, DE rá kell szánni az időt az átállásra!

(Akik nagyon rossz véleménnyel vannak róla azok ált. azok, akik 5-10 perc után besokalltak és hagyták a fenébe az egészet...)

2012. nov. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tisztelt hozzászóló!

Biztosíthatlak arról hogy én már a legelső Costumer Preview verzió óta használok windows 8 rendszert

és biztosíthatlak arról is hogy a jelenleg kapható 9200-as verzióból 2 példányt is használtam.

és magával a rendszerrel teljesen... inkább többé kevésbé elégedett voltam. kivéve a Metro style alkalmazásoat amik még az alapvető funkciókat sem tudják ellátni.

ez szerintem elég szomorú dolog

Nem szidni akartam a windows 8-at mert tényleg gyorsan bootol és jó rendszer de jelen helyzetben szerintem a Kezdőképernyőt el is lehet felejteni. max időjárást, emailt, és egyéb apróságokat tudunk használni rajta. mert mondjuk olyan alkalmazásokon mint például a Skype még hívni sem tudok senkit mivel egyszerűen leteszi magát

aztán ott van ugye az "üzenetek" ami például az asztalon csak akkor hajlandó megjeleníteni a beérkezett azonnali üzenetet amikor olyanja van.

vagy a videolejátszó ami egyszerűen nem képes megnyitni az AVI-t

De igen biztosan csak az én gépem ilyen sz@r

szóval még egyszer hangsúlyoznám hogy nem szídni kívántam az új windowst mivel nekem is tetszik. de egyenlőre még korai váltani amíg a jelenlegi hibákat nem orvosolják.

mert van belőle bőven mint bármely új oprendszernél.

2012. nov. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ja és még annyit mondanék hogy nagyon jól tudom hogy nem Metro a kinézet neve de szerintem sokan még így ismerik így azért is írtam mert fogalmam sincs hogy jelenleg hogy hívják

és kicsit joban hangzik mint az hogy "csempe nézet" hiszen nem vagyunk burkolók :)

2012. nov. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem tudom megérteni, hogy az emberek nagyon nagy része, egyáltalán minek foglalkozik windowssal, ha:

1. Úgysincs rá pénze, tehát úgyis ellopja.

2. Egy rakat szerencsétlenség és kínlódás az összes.

3. Teljesen ingyen sokkal jobb és egyszerűbb oprendszerek elérhetőek.

2012. nov. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nyilván azért mert valaki játszani is szokott nem gondolod?
2012. nov. 15. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"1. Úgysincs rá pénze, tehát úgyis ellopja."


Nekem 4 éve legális és mégsem fizettem egy fillért sem.

(Vannak előnyei az egyetemnek.)


"2. Egy rakat szerencsétlenség és kínlódás az összes."

Mihez képest?

Nekem sosem volt komolyabb gondom velük.


"3. Teljesen ingyen sokkal jobb és egyszerűbb oprendszerek elérhetőek."

Valóban és használok más rendszereket is, de ahogy a másik válaszoló is említette jelenleg a gyártók (sajnos) bizonyos szoftvereket kifejezetten csak Windowsra fejlesztenek.

2012. nov. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez így van, ti vagytok a nagyon kis kivétel, ahogy írtam is.

De az emberek nagyobbik részére se nem játszik, se nem egyetemista és csak kínlódik vele.

És akkor is inkább letölti, "crack"-eli, mert "én aztán annak a g*ci májkroszoftnak egy forintot se fizetek", de mégis ezt használja, mikor van millió más.

Jó, nem tragikus a Windows, de mióta linuxot használok és véletlenül valahol Windows van, látom mennyivel bonyolultabb, nehézkesebb, rosszabb, butább minden.

2012. nov. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na igen, mondjuk én mindig is támogattam a különböző linux disztrókat és az "átlag usereket" folyton toltam azok felé. (Nagyszüleim évek óta azt használnak és egész jól megvannak.)


De ugyanakkora el kell ismernem, hogy a Win7 már egy egész stabil és használható rendszer lett, illetve jelenleg a 8-as is igencsak elnyerte a tetszésem.


Sajnos abban viszont szerintem tévedsz, hogy a többség nem játszik, épphogy pont a többség az, aki időnként előkap egy-egy játékot (esetleg meg is veszi, nem csak letölti), illetve amíg az iskolákban is a Windows a divat, addig nehéz lesz átszoktatni az embereket.

2012. nov. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Erre a lopás dologra én csak annyit mondanék hogy nem mindenki jogosult OEM verzióra ahogy én sem és nem is nagyon engedhetem meg magamnak 50-60000Ft-ért vásárolni oprendszert mikor annak a pénznek jobb helye is van. és ha már van olyan verzió ami teljesen jogtisztán használható ingyen akkor nyilván nem fogok egyből a PC szaküzletbe rohanni és még jobban tömni a Microsoft zsebét. van azoknak így is elég pénzük. nem úgy mint nekünk magyaroknak.

sajnos nem mindenki engedheti meg magának.

használtam ubuntut is. nálam mégis a windows a nyerő mert mind ahogy említetted én is azon kevesek közé tartozok akik szeretnek játszani. és ha 1-2 tetszetős címet meg is veszek eredetiben már az sem olcsó mulatság.

de értelemszerűen csak olyan játékért vagyok hajlandó fizetni ami szerintem megéri az árát. És sajnos nincs túl sok belőle. De ami tényleg bejött az meg is van eredetiben.

A végére kicsit eltértem a témától. De ez a véleményem.

2012. nov. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!