Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit tehetek ilyenkor?

Mit tehetek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Mp3 cd-t írtam ki, de az a helyzet hogy a kocsiban nem játszik néhány számot(hiányoznak a cd-ről), pedig már 2 konvertáló programmal is próbálkoztam.


Konkrétan nem is tudom hogy mi lehet a baj, mert úgy vettem észre hogy a LAME3.98 as fájlokat nem ismeri fel a lejátszó, de néhány LAME3.98-ast pedig igen. nem értem.


Az esetleg lehet, hogy azért nem jó mert 320kbs-os fájlokat ugyanúgy 320-ra konvertáltam?


Vagy ha nem az akkor mi? Mit kellene csinálnom?


2012. nov. 22. 16:14
 1/4 Mr. V. ***** válasza:

Meg kéne nézned, hogy az autós lejátszó milyen fájlokat támogat (kiskönyvében szerepel). Előfordulhat, hogy nem 44.1 hanem 48kHz-re konvertáltad?

De minek konvertálsz egy fájlt ugyanolyanra? Minden konvertálás minőségromlással jár!

Én Sound Forge-t használok mp3-ak írására és olvasására is. Ott nincs se Lame, se Blade, hanem saját kódolója van, ami minőségi bárhol lejátszható fájlokat készít akár konstans akár VBR formátumban is és ezek a formátumok még állíthatóak továbbiak szerint: minőségi vagy gyors kódolás, VBR 1-100, Joint Stereo is 2 különböző formátumban.

Egy régi 7.0-s (rövidebb, egyszerűbb) változat neked tökéletesen megfelelne ebből a programból (fizetős az alapprogi és a mp3 kiegészítés is hozzá).

Ha ingyenes, egyszerű progikat használsz, akkor fordulhat elő az, amit írsz, hogy nem teljesen szabványos formátumokat készít. A Sony azért ad a szabványokra.

2012. nov. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az ki van zárva hogy 48-ra konvertáltam. Használtam egy sima any audio converter-t, és a studio one (komoly kis program) programot ami mindig 41-re van beállítva. És csak azért konvertáltam, mert amikor kiírtam nem vette a lejátszó. És csak azért konvertáltam ugyanolyanra, hogy minimális legyen a veszteség.


Egyébként a studio one-al már csináltam ugyanilyet és akkor működött, de ezekkel a mostani fájlokkal nem sikerült.

2012. nov. 23. 19:55
 3/4 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondod, hogy a sf.-al kellene megpróbálni?
2012. nov. 23. 20:02
 4/4 A kérdező kommentje:
Na mind1 kösz.
2012. nov. 24. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!