Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ismertek arra programot vagy...

Ismertek arra programot vagy módszert, hogy a számítógép ki- és bekapcsolása nélkül tudjam lemezre kiírni, illetve betölteni a rendszer adott állását, azaz a pagefile és a memória tartalmát, illetve a processzor állását, úgy mint hibernálásnál?

Figyelt kérdés

Ez azért kéne, mivel nagyon sokszor dolgozok úgy, hogy pont az adott állástól kell a munkát folytassam, pl. nem tudok részmentéseket csinálni, mert azokat képtelen lennék már számon tartani.

Viszont el nem tudom mondanni mennyiszer és mennyi adat veszett el már nálam, utóbbi időben pont így, hogy pl. befagyot a rendszer teljesen, szó szerint _csak_ az egeret lehetett mozgatni, és inkább csontra merült az aksi, minthogy lehibernálta volna magát a gép (kritikus töltöttségre be van ez állítva) ; de pl. már volt olyan is, hogy lekapcsolták az elosztót nálam azt puff... mivel ugye előzőleg rám szóltak, hogy ne tartsam benn feleslegesen az aksit hálózati áramforrásnál :(((

EBBE ÉN MÁR BELEŐRÜLÖK!

Az egszerű szöveges feljegyzéseket esetleg még tudom sticky-notes típusú programmal automatice menteni, de a többi...


És kérlek ne írjatok olyasmit, hogy "hát akkor mentsél", meg hogy "a mentésnek a mentését is menteni kell", mert ha még lenne is tárkapacitásom a részmentések tárolására, egy idő után már képtelen lennék számontartani, hogy mi hol van, és ami a lényeg, hogy nem akarom, hogy a fél életem arra menjen el, hogy 5-percenként manuálisan mentsek!


Kérem, aki tud, próbáljon érdemleges választ adni erre a spec. kérdésre.



2012. nov. 23. 16:33
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Azért az, hogy nem történik semmi, nem annyira igaz - különben miért foglalna annyi helyet az a hiberfile.

Ha jól tudom, hibernálásnál az operációs rendszer által hosszabb távra fizikálisan (mármint a merevlemezre) lementésre kerül a memória és a processzor egy részének pillanatnyi állása. Máskülönben hogy jegyezné meg az adott állást a futó folyamatokon keresztül az egér pozíciójáig a gép még akkor is, ha előtte akár hetekig ki volt húzva az áramból.

Én azt nem értem, hogy miért nem érhető el arra módszer, hogy az egyszer már lementett állást annak első betöltése után is meg lehessen őrizni plusz jelentős körülményesség nélkül, és ugyanazt akár több alkalommal ugyanúgy felhasználni.

Még azt se várnám el alapból, hogy a gép leállása és újraindítása nélkül történjen mindez, mert az talán tényleg nem oldható meg szoftveresen. Viszont mivel hibernálásnál már a betöltődés után közvetlenül törlődik a hiberfile betöltött tartalma, ezért ha mondjuk közvetlenül a hibernálás utáni rendszerindításnál fagy be azonnal a gép, az bizony ciki.


Bár most eszembe jutott, hogy talán egy lehetőség (lenne) az, hogy én hibernálás után linuxal vagy Vista/Win7 helyreállító lemezzel kimásolom a merevlemezről a hibernálási fájlt, és amikor ismét vissza akarom tölteni azt az állást, magát az OP-rendszert lehibernálom, utána "adatkimentő" módban CD-ről - az OP rendszer indítása nélkül - a merevlemezen lecserélem a hiberfile-t a kívánt mentésre, és úgy startolom a rendszert ... csakhát ugye eléggé kérdéses, hogy az a csere-hibernálási fájl kompatibilis lesz-e a rendszertöltés alkalmával, mert még ki tudja, hogy a hiberfile-on kívül még mit érint a Windows hibernálása és milyen egymásra mutató bejegyzéseket generál, amiknek valószínűleg úgy szigorú szabályoknak kell, hogy megfeleljenek.

És egyébként is, amíg beindítom CD-ről a rendszert, kimásolom azt a 2 GB-ot, vagy 512 MB-ot, tudom is én - ja persze a memóriától függ, akkor az utóbbi, de az is sok, - majd amikor fel akarom használni akkor ismét betöltöm, majd visszamásolom.... egyrészt kicsit fárasztó (megvárakoztató), másrészt meg csak azt a problémát oldaná meg, amikor a behibernált rendszerállás betölése után közvetlenül fagy be a gép (ilyen is volt nálam sokszor, nem tudom, még rajtam kívül tapasztalta-e esetleg ezt már más), viszont a >viszonylag< folyamatos/rendszeres backup problémáját nem, ami ugye a több órás foglalkozás (itt persze nem PC-játék, vagy egyéb "halandó" (ún. nem maradandó) szórakozást értek, remélem ez már kezdettől fogva evidens volt ebben a topicban) utáni váratlan befagyás, kékhalál (Win7-en találkoztam már egy párral, amikor viszonylag egyszerűnek tekinthető programhibákra reagált így {végtelen ciklus, hirtelen nagy memóriafoglalás, DOS-program bugja, anyámkínja....}), vagy áramszünet általi bosszankodástól óvhatna meg ... fehasználókat. Rendszeresség alatt negyedórát értek, vagy jobb gépeknél mondjuk 10 percet, mert ugye a hibernálás azért nem kis merevlemez használattal jár, pláne nagy memóriájú gépnél, és ugye nagy valószínűséggel elválaszthatatlan tőle a leállás-újraindítás. (15-30 perc gondolom még pont az az időtartam lenne, amin belüli veszteség esetén még nem bosszankodik annyit az ember, vagy legalábbis nem megy el végképp a kedve a folytatástól.


Vagy ilyesmire program formájában egyáltalán nem számíthatok az eddigi rendszerprogramozók által???

Saját magam meg nem tudnám megoldani, egyrészt mivel autódidakta mód ezt-azt tanult programozásból tiniként nem hiszem, hogy elvárható ez magamtól, másrészt (és elviekben ez a nagyobb gond talán) gőzöm sincs, hogy hol tudnék utána nézni a Windows hibernálási folyamatának teljeskörű technikai leírása után.


Azért még megtartom a reményt, hogy esetleg kapok a főbb kérdésekre választ ~ A remény hal meg utoljára! ;)

2013. jan. 16. 19:43
 12/16 Gugu Gabor ***** válasza:
a problémát jól látod, a hibernálásnak pont az a lényege hogy a memória tartalmat ki írod egy fileba és utána semmi sem történik a gépen vagyis nincs változás a merevlemezen, oprendszerben registryben fileokban stb
2013. jan. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Igen, de a kérdés továbbra is nyitott, hogy ez hogyan végezhető el célzottan, a hibernálási adat újrafelhasználhatóságának lehetőségével - ?!?
2013. jan. 17. 23:00
 14/16 Pj0tr ***** válasza:

Már ne is haragudj, de ezt a nyálverést...

A problémát próbáld megoldani, ne a tüneteket kezelni! Jelen esetben az a probléma, hogy egy fos gépen dolgozol és ágyúval próbálsz meg verébre menni. Vegyél egy rendes gépet!

Most ha kapsz egy szöget, hogy márpedig ezzel lyukat kell fúrnod a vasbetonba, akkor nekiállsz mindenféle gyémántborításon és mindenféle szögbeverő gépen gondolkozni? Nem! Veszel egy ütvefúrót és megoldod.

Az adatokat simán át lehet húzni az új gépre is, akárcsak a programokat.

Egyébként ilyen megoldás nincs, azon egyszerű okból kifolyólag, hogy - már megbocsáss - de f@szság.

2013. jan. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Sajnos nem köszönöm - az utolsót.


Egyrészt, ha mást nem, az első sort esetleg a jó modor ürügyén magadban átfogalmazhattad volna, mielőtt leírod.

Másrészt, mielőtt leírod, elolvashatnád az előző hozzászólásokat ; ebből írok egy másik gépről is, így leképezhetnéd magadban azt, hogy nem alacsony hardveres kapacitási határok adják a problémát, illetve azt, hogy ezek után nincs semminemű tőkém új, fogyasztói társadalom sajátosságait magán viselő gépre, várhatóan még jópár évig.

Harmadrészt nem hiszem, hogy szar a gépem, nem hiszem, hogy lefagyási problémák az eddigi civil informatikai életben csak az én munkáimat (ne irodai munkára gondolj itt, szoftverfejlesztést/ehhez_hasonlókat végezhet magától is az ember, illetve nem szokványos célok jóvoltából (utóbbi)) keserítenék meg a lefagyások, negyedrészt meg nem (csak, illetve lényegesen kisebbrészt) céges, publikus, illetve letöltött/összefogdosott programokról van itt szó.


Ami a kommentedből szvsz valódi segítő-/útmutató-készséggel bírnak azok a hasonlatok, illetve amit még finomabban is megfogalmazhattál volna, hogy érdekeltség hiányában nincs ilyen program.


Utolsó szóként pedig habár Te, szubjektív véleményedként, nem látod értelmét ennek a problémafelvetésnek, én azért emeltem ki a kérdést újra, és a továbbiakban a megengedett időközönként szintén meg fogom tenni, mivel még remélem, egyszer hátha valaki esetleg ismerne a rendszer-hibernáláshoz kapcsolodó - akár idegen nyelvű - referenciát, amiből ha mást nem is tudok, de legalább valamilyen alapot szerzek egy saját módszer kidolgozásához. Egyszóval leveszem a napirendről ezt a kérdést, de nem vetem el végleg.

...Mivel tapasztalataim szerint van úgy, hogy az ember jóval később kapja meg a választ vagy valamilyen ihletet vagy ismeretet egy kérdésére, feltevésére, ötletére, stb. Ezért nem tartom érdemesnek törölni (átvitt értelemben a dolgot).


Egyébként meg köszönöm, hogy a meglátásod szerint legjobbnak ítélve rá akartál ébreszteni a dolog útvesztőire, de szerintem ezt rakhattad volna kicsit kedvesebb, vagy jobb modorú keretek közé is, és kérlek, ha a következőkben majd esetleg találsz ehhez a kérdésemhez hasonló, elsőre abszurdnak tűnő problémafelvetést, lehetőleg legyél (nyelvileg leginkább) jó modorú, szvsz. az nem zárja ki a kívánt nyomatékosításokat sem.

2013. jan. 23. 20:08
 16/16 anonim válasza:
Több winyós RAID rendszert kell kiépítened és azt is állandóan bekapcsolva tartani, vagy több gépen dolgozni egyszerre, úgy látszik az egész rendszeredből egyedül az egér az, ami hibátlan... :)
2014. okt. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!