Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program ami a...

Van olyan program ami a begépelt szöveget beolvassa?

Figyelt kérdés

2012. nov. 25. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:

SpeakBoard (XPS3-ig)

Balabolka (Win7-re is)

NonVisual Desktop Access (Win7-re is)

[link]

2012. nov. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Magyar nyelvre természetes hangzású nagyon nincs. Halottam regéket egy hajdani C64-es felolvasóprogramról, az állítólag még ma is igényes gépi beszédet nyújt, de én többet nem tudok róla, még nem is éltem amikor az használatban volt.

Ismert pl. a MultiVox, de az igazi magyar gépbeszélő eljárások otthoni felhasználók számára úgy tudom nem nagyon érhetők el, illetve hát mint kis európai ország, főleg a mostani helyzetben ilyen kutatásokban és fejlesztésekben nem járunk az élen. Illetve persze vannak, de ahhoz sokat kéne utána járni (láttam pl. egyszer egy magyar szakdolgozatot a változatos gépbeszédről, de az neked nem sokat segítene, én sem néztem meg tüzetesebben, mivel amatőrként nincs értelme)...

No de hogy valami megfogható dolgot is említsek, angol, német és még másik 9 ismertebb európai nyelvre van egy nagyon jó online felolvasó szolgáltatás, ahol 250 karakterig ingyenes a felolvasás meghalgatása : Ivona Speech.

Az internetcímük magától értetődő : www.ivona.com

A felolvasó eljárásukat valami "Bright Voice Technology"-nak hívják, és sokféle hangszínt is dolgoztak ki, illetve folyamatosan csinálnak továbbra is újakat. Angolra van pl. vagy 8 hang, még kisgyerek hang is (meglepően az volt az első), németre ahogy emlékszem 5, illetve átlagban a többi nyelvhez is van legalább egy női és egy férfi hang, csak egy-kettő nyelvhez nincs alternatíva (vagy női vagy férfi).

Ez a legjobb, amit eddig találtam, amikor angol/német felolvasót kerestem. A nagy többségük a hangoknak nagyon jó, kellemes, sőt, pl. néhány férfihang egész barátságos, valamint vannak kifejezetten jellegzetes hangszínek, pl. az angolban (talán a Bryan, de rá kéne ismét nézzek).

Ennek nem csak a kiejtése remek általános használathoz, de pl. valóban igényes a hanglejtése (vannak olyan szövegfelolvasó szolgáltatások, ahol parasztvakítás az egész), folyékony a felolvasás, nem remeg, vibrál és akad úgy mint a nagy többségnél és egyértelmű és nem túl összetett mondatszerkezetű szövegeknél jól működik a hangsúlyozás is. Itt csak egyszer fordult velem elő hiba a német felolvasónál, amikor a kérdőszót tartalmazó kijelentő tagmondatot kérdésnek vette és túlságosan kérdő hangsúllyal olvasta fel, de azt megoldottam úgy hogy a kérdőszót lecseréltem egy kevésbé ismertebb szinonímájára, és úgy már jó volt.

Önmagában a hangszínek persze óhatatlanul szárazak vagy folytottak, valami olyasmi, mintha nagyon közelről microportba beszélnének bele, de így legalább tiszta a beszéd, és kis effektezéssel néhány mondat vagy egy bekezdés erejéig kifejezetten élethűvé tudod tenni a hangot, szinte mintha egy igazi bemondó mondaná a szövegét.

Én pl. eddig stúdiószerű visszhangot adtam a szöveghez, úgy már majdhogynem tökéletes volt, sőt... ehhez ajánlom a Silverspike Reverb.it VST modult.


Ha gondolod, mintának küldhetek egy-két saját felvételt, hogy én személy szerint mire tudtam menni ezzel a kombinációval.

2012. nov. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha szabad még kiegészítő kommentet írnom, a Barabolkát én is néhány órára kipróbáltam, de a SpeakBoard-al ellenben az nem professzionális.

Nem-professzionális felolvasók közül a legnépszerűbb program egy amatőr fejlesztőnek a munkájaként ismert, TokiSpeaker a neve ahogy emlékszem.

A SpeakBoard fizetős, ebben biztos vagyok, persze van próbaverziója biztos, különben nem tudnád kipróbálni, hogy mit veszel. Viszont a fizetett verziónak sem túl nagy a hangkészlete ahogy halottam, mert új hangok kifejlesztése nagyon drága munka a cégnek. Írták, hogy külön megrendelésre tudnak (>esetleg<) új hangszíneket csinálni, de az főleg neked mint civil felhasználónak (már ha otthoni felhasználásra akarsz ilyen programot, ha igazam van, bár persze nem tudhatom) nagyon drága mulatság lenne.


Ja, mintha valami 20.000 HUF körül lenne a SpeakBoard hivatalos verziója.

2012. nov. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!