Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal és hogyan...

Milyen programmal és hogyan tudok kettészelni egy iso képfájlt?

Figyelt kérdés
Van egy 5.2-es képfájlom és ezt akarnám egyenlő részre osztani, hogy kitudjam írni két dvd-re (4.7 Gb-s)
2012. nov. 27. 20:37
 1/6 MaXXeGee ***** válasza:

Hát ha a képfájlt "ketté vágod" abból nem fogsz utána dvd-t írni.

Dupla rétegű DVD lemez a megoldása. És az íróprogramban a CD-DVD képfájl lemezre írása/megnyitása lenne a cél. (Vagy benyitni egy virtuális meghajtóba, mondjuk Daemon Tools. és DVD másolása, forrásként a virtuális meghajtót megadva.)

2012. nov. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak úgy tudod darabolni, hogy a használathoz vissza kell másolni a gépre és újra összeilleszteni, majd mountolni.


Ez a tárolandó partíción 5,2 GB helyet, a kibontáshoz a rendszerpartíción 5,2 GB helyet, és még annyit igényel, amennyi a használat során létrejön, ha például ez egy program.


Erre a Winrar vagy Total Commander is képes, mint gyakori és kéznél lévő programok.


Ettől egyszerűbb ha egy DL-lemezre írod ki, mert arra ráfér. Vagy inkább ki sem írod, hanem mountolod.

2012. nov. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Itt az adat átvitel a lényeg, szóval "hogy a használathoz vissza kell másolni a gépre és újra összeilleszteni"

Erre gondoltam én is, régebben csináltam is ilyet, de már elfelejtettem hogyan kell csinálni.

2012. nov. 27. 20:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Winrar: az archívum létrehozásánál egy lenyíló menüben tudod megadni a kötetnagyságot Byte-ban, és kiválasztani a szabvány DVD5-méretet.


TC-ben kijelölöd a fájlt, majd Fájl/Fájldarabolás

2012. nov. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

TC ben már elkezdtem csinálni, de mielőtt elkezdi ezt írja

"Tedd be a következő lemezt, vagy add meg a következő célt!"

2012. nov. 27. 20:50
 6/6 A kérdező kommentje:
A "D:\"-re már engedi
2012. nov. 27. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!