Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Xp v windows7? érdemes -e...

Xp v windows7? érdemes -e feltennem?

Figyelt kérdés
gépem:intel pentium4,cpu:3.00GHZ,1.50-gb ram,nvidia gforce210 1GB HD

2012. nov. 28. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Egymagos processzor, viszonylag kevés RAM...

Erre a gépre XP való.

2012. nov. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és ha bőviteném a ramom? mert tervbe van véve most decemberbe!
2012. nov. 29. 15:19
 3/4 anonim válasza:

Ezen agyalok én is, a gépem teljesen hasonló a Tiéddel, kedves Kérdező, de a VGA-m sokkal gyengébb.

A memóriabővítésen gondolkoztam én is. Nekem 3 GB van benne, aminek elég kellene lennie, de úgy van benne, hogy 2 GB+ 2X 512 MB-os modul. Ez így ebben a felállásban nem szerencsés, és igen, igaza volt az egyik válaszolónak, 1 magos processzor, erre tényleg az XP való.

Kísérletképpen én használom egy ideje a Win 7-et. Elfut a gép, de a bootolás egy kínszenvedés. Nézegettem a memória árakat. Az enyémbe DDR2-es kell. Egy 2GB-os 7000 körül van. Ha megnézzük az újabb DDR3-asokat, azok ha nem is egészen, de majdnem felébe kerülnek. Én arra jutottam, hogy nem érdemes bővíteni a gépet. Ha majd egyszer úgy állok anyagilag, akkor megveszem a legerősebb játékgépet, és az talán a következő generációs op. rendszert is elhajtja majd.

A memóriát kivéve nem is nagyon lehetne bővíteni. Az alaplapom ASUS P5 B, az újabb processzorokat bele se lehet szerelni. Max. Core 2 Duo-t bírna.

Tegnap le is mentettem az adataimat. Most szembesültem azzal, ha fent volt a Windows 7, akkor le kell törölni a partíciókat, mert az Xp telepítője nem látja a Win 7-es partíciókat. Ha esetleg kísérleteznél, és nem tudtál róla, ezt ajánlom figyelmedbe.

2012. nov. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!!!:))
2012. dec. 2. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!