Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Régi játékok miért nem mennek...

Régi játékok miért nem mennek Windows 7 alatt?

Figyelt kérdés

Hali! Van pár játékom, amiket nagyon szeretek, nagyon régiek (pl. Imperium Galactica, King of the Road stb.), amik még a 2000-es évek elejéről származnak, vagy még régebbről. XP alatt simán futottak, most viszont lecseréltem, haladva a korral, Win7 Ultimate-re. Azt gondoltam, a rendszerkövetelmény az csak a minimális, annál nagyobb tudás csak jobb. Ezek alapján mindegyik játéknak megfelel természetesen a gép, és fel is tudom telepíteni őket, el viszont már nem indulnak, hibaüzit dob a gép. Sajna nem jegyeztem fel, mi a hiba száma.

Nem tudom, az XP Mode mennyit segítene, de sajna annak telepítésére nincs is lehetőségem. Anélkül, valahogy megoldható vajon, hogy ezeket a régi játékokat futtassam? Vagy pedig két lehetőségem marad csak, lemondok róluk, vagy visszatérek XP-re? Köszi a segítséget.


2012. nov. 29. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert ezek a játékok nincsenek Win7-re optimalizálva. Próbáld meg XP kompatibilitási módban futtatni hátha elindul.
2012. nov. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 zsomkovacs ***** válasza:

Jé, neked az Imperium Galactica még elindult XP-n? Nekem már ott sem akart. Amivel próbálkozhatsz:


1) letöltesz egy virtuális gépet. Az Oracle Virtualbox például megfelel a célra.

2) A virtuális gépre telepítesz egy XP-t, vagy akár egy Win98-at - ettől a Win7-nek semmi baja nem lesz.

3) Ezek után a virtuális gépen remélhetőleg lehet majd játszani.


Próbálkozhatsz még DOSBox-szal is, de kétlem, hogy menne. Bár az Imperium Galactica még talán...

2012. nov. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 zsomkovacs ***** válasza:
Az Imperium Galactica biztos, hogy nem fut kompatibilitási módban... Az nagyon régi, nagyon erősen DOS alapú. Már Win98 alatt sem volt teljesen triviális elindítani...
2012. nov. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Fut pedig az Imperium Galactica első része, azon magam is elcsodálkoztam akkor. :)


XP kompatibilitási móddal már próbálkoztam, feltéve, ha ez azt takarja, hogy telepítés után az indítóikonra jobb egérgombbal kattintok és akkor ott a futtatási környezetet átállítom, de ugyanúgy nem indul.


A többit még kipróbálom, bár ezek után sok esélyt nem látok rá, mindegy végülis, csak jó lett volna használni őket, de azt hiszem inkább maradok a modernebb oprendszernél, mint régi játékoknál. :)


Köszi mindenkinek!

2012. nov. 29. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!