Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Animáció készítéshez meik a...

Animáció készítéshez meik a jobb . : 3Ds Max vagy Blender? Melyiket könnyebb használni és gyorsabb? És mindkettő -höz kell erős konfig?

Figyelt kérdés

#film #animáció #konfiguráció #modellezés #Blender #3 Ds Max #hogyis van ez #mini film
2012. dec. 1. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
omg... csak azt ne mondd, hogy kezdő vagy, és most akarsz belekezdeni :)
2012. dec. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de,de..azért kérdezem hogy meiket kezdjem el tanulászni...
2012. dec. 1. 11:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem teljesen felesleges a kérdés. Persze, ha megvetted a 3Ds Maxot akkor használd azt, a Blenderből van ingyenes verzió, mindkettő bonyolult és összetett, konfig meg sose lehet elég erős animációhoz.
2012. dec. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tabaki ***** válasza:
100%

"Blenderből van ingyenes verzió"


Ez aranyos. Mondjuk inkább így: A Blender ingyenes, nyílt forráskódú.

Mindkettőnek megvannak a trükkjei, én a Blendert használom, szerintem rendkívül kézhez álló, nagy tudású program, méltó a Maxhez, amelyről nyilván ugyanezt mondja, aki abban van otthon. A Blender talán nem csábítja annyira a modellek lezser összeábdálására a tervezőt, így a más programokba exportált modelljeivel kevesebb a baj: Nincs rajtuk három-négy egybefekvő felület, ami a 3D-ben zűrösen értelmezhető, ezért mindenki utálja a Max-felhasználókon kívül (meg az ördögön, aki vélhetőleg sugallta). A két progi logikája nagyon eltér egymástól, de ha sokat dolgozol velük, kidomborodnak a közös vonások is -- vagyis az egyik megtanulása hasznára válik a másiknak. Ha a későbbiekben is piacképes tudást akarsz szerezni, akkor most a Max tűnik nyerőnek, ha a kezelhetőség a lényeg, sztem a Blender vezet, mindenesetre nem sokkal, nem véletlen, hogy a Max olyan szép pénzért eladható, fórsriftosan van összerakva az is.

2012. dec. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!