Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudtok olyan szoftveres...

Tudtok olyan szoftveres számológépet, ami tud nagyon nagy számokkal is (pl.256^16) egész értékre pontosan számolni és eredményt kiírni, valamint tudja legalább azokat a műveleteket, amiket a Windows beépített számológépe?

Figyelt kérdés

2012. dec. 3. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán Matlabbal vagy Wolfram Mathematica.
2012. dec. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A MathLab ha jól tudom egy részben programozható kísérletezésre használható szoftver, és igazából túl nagy (meg összetett) maga a program ahhoz képest hogy nekem egy Windows szintű standalone számológép kellene, csak olyan ami jóval nagyobb számokkal is úgy tud műveletet végezni, hogy egészértékre pontosan megadja az eredményt, nem pedig lebegőpontosan.

A másikat is még megnézem, mert arról nem halottam, viszont akkor tényleg megjegyzem, amit előzőleg elfelejtettem, hogy olyanra gondoltam, ami feltelepítve nem foglal sok helyet (pár MB). Akár parancssoros is remek, ha tudja azt amit egy átlag tudományos számológép, pl. hatványozás racionális számokkal, logaritmus, szögfüggvények, ismertebb más függvények, stb.

2012. dec. 3. 17:35
 3/4 A kérdező kommentje:
A Wolfram Mathematica sem igazán jó, mivel ez is túlontúl összetett lenne nekem, gondodom a telepített mérete is meghaladná a 100 MB-ot, ráadásul fizetős, a trial-okat meg nem szeretem, mivel ez olyasmi, amit évek múlva is valószínűleg használnék, márha akkor még egyáltalán érdemes lesz hétköznapi embernek matematikával foglalkoznia [;)]
2012. dec. 3. 17:53
 4/4 anonim ***** válasza:

A Scilab a Matlabhoz hasonló, de ingyenes.

A bc egy linuxos számológép, tetszőleges pontosságú. Ehhez meg kell becsülnöd, hogy milyen hosszú lesz a leghosszabb szám. Windowsra a Cygwint kell feltenni, abban lesz.

2012. dec. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!