Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen alkatrészek kellenek...

Milyen alkatrészek kellenek egy gépbe, hogy 100 férőhelyes minecraft szervert lehessen csinálni, és negyon gyors legyen. És milyen internet kell?

Figyelt kérdés

2012. dec. 3. 19:48
 1/3 anonim válasza:

Hát... a elég jók.

Mindenesetre nekem Intel Core I3-am van, ami -valljuk be- egy egész jó processzor, és csak 40 férőhelyes szervert tudnék üzemeltetni. 2 magos (4-et emulál, tehát mondhatjuk: 4 magos), de nem is ezen van a hangsúly.

Memóriából kell sok még, RAM-ból (Közvetlen Elérésű Memória) kell úgy 8 GiB, vagy több.

Ezeken felül ha 100 férőhelyeset akarsz készíteni, a Hamachi kilőve, mert ha nem veszed meg, akkor 100 fő nem tud egyszerre csatlakozni.

Tehát kell egy erős router is. Ám ha van routered, akkor az internetszolgáltatásért is fizetned kell.

Nem tudom, mennyi idős vagy, de ha van is egy routeretek, és te tudod azon keresztül futtatni a szerót, akkor le fogja lassítani a hálózatotokat, mint az állat.

Ha pedig nagy és gyors szervert akarsz futtatni, le kellene töltened egy szerverfuttatásra specializálódott Linuxot, mert a windowsos szerverek állandóan laggolnak, folytonosa újra kell őket indítani, stb...

És még sok más dolog, ami gyakorlatilag lehetetlenné teszi a szerverkészítést.

Ha ezt komolyan gondolod, akkor pár százezer forintot tuti bele kell ölnöd.

Ha alap PC-d van tehát, akkor nehézkes lesz az elejétől a végéig.

2012. dec. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a coreI3 nem olyan jó proci, nem éri meg olyat venni...
2012. dec. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Kedves 2-es!


Nem külön vettem, a géppel együtt jött.

nincs vele semmi baj szerintem...

2012. dec. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!