Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a véleményetek a Soundcard...

Mi a véleményetek a Soundcard Scope nevű programról? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Mivel alapvetően elektronikával, ezen belül is TV-szereléssel foglalkozom, így szükségem van egy oszcilloszkópra. Mivel a legolcsóbb is 85- 90 ezer Forintnál kezdődik, letettem arról hogy vegyek egyet. Maradt a szoftveres megoldás. Kénytelen vagyok a számítógépemet használni erre a célra. Előnye a programnak, hogy szignálgenerátor is van benne.


Mennyire megbízható, illetve pontos?


2009. aug. 19. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Max 20KHz-ig képes mérni, a pontossága egyenlő a nullával.

Másrészt egy hangkártya bemenetre nem szivesen kötögetnék jelet a TV bármelyik pontjáról, mert 4-5 Vpp-s jelnél többet nem bir el a hangkártya.

Másrészt 20-30 MHz-es oszcilloszkópot már kapsz 30ezer alatt.

Nekem Tektronix van 10-ért vettem, tökéletesen működik, és pontos is.

2009. aug. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a korrekt választ!
2009. aug. 21. 00:48
 3/3 A kérdező kommentje:

Ja.és még valami:


Körbenéztem egy kicsit jobban, és sikerült szereznem egy használt Hameg 100 Mhz-es szkópot. 22 ezerét, szerintem nem volt drága. Vagy igen?

2009. aug. 21. 00:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!