Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Telepítsem a windows 8-at a...

Telepítsem a windows 8-at a PC-re? Valaki már tesztelte? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

A windows 8-at szeretném föltenni a windows 7 helyett. Tudom, hogy egyáltalán nem végleges a verzió és tele lehet hibákkal, de ez a windows 7-tel sajnos szintén megesik. Olyan lassú a windows 7-em, hogy szerintem nem járnék a 8-cal rosszabbul (maximum jobban sem).

De van valaki, aki már tesztelte? Ha igen, akkor mi a tapasztalat (nem az, hogy jó vagy nem), hanem mennyire megbízható? Vagy nagyon sokszor összeomlik? Esetleg lefagy?


2011. szept. 15. 08:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Ne tedd fel, egyáltalán nem megbízható.

Ha a Windows 7ed is belassulgat meg ilyenek akkor hardveresen lesz gond (vagy sz*r régi RC1-es Win7et töltöttél le). Milyen a géped configja? Ha az rendben van, akkor pedig szedj le nCore-ról egy normális Win7et. Nekem is onnan van már kb fél éve és gyönyörűen működik.

2011. szept. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
"akkor pedig szedj le nCore-ról egy normális Win7et" Biztos le is szedné ha lenne regezve meg talán én is. :S
2011. szept. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Akkor bithorló, beload stb..

2011. szept. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

te megbuggyantál?


ami fut kevéske program win7-en, az biztos nem fog már futni win8-on. Semelyik program nincs felkészítve egy még alaktalan szoftverkörnyezetű windowsra...

2011. szept. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Nekem a jó öreg SP3-mam van és nagyon elégedett vagyok vele! igaz a géphez érteni is kell vmit hogy ezt tudja is tartani.
2011. szept. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
Telepítsd fel, de mindenképpen egy külön partícióra, és egy másik, működőképes operációs rendszer mellé. Sokmindent nem fogsz belőle még élvezni ugyan (lévén még csak béta verzió), de ha a kíváncsiság hajt, így kipróbálhatod.
2011. szept. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Win 8 at még nem ajánlom. Nincs végleges verziója sok vele a nyűg és még sorolhatnám. A win7 lehet azé gázos neked mert már vagy telepakoltad minden sz@rral vagy még nem a végleges verzió van neked. Torrent oldalakon már vannak fennt teljes win7 változatok és ha gyenge a géped akkor a home premium 32 est ajánlom akkor nem lesz gondod.
2011. szept. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Virtual PC-re ajánlom, hogy telepítsd.
2011. szept. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Akik azt írják, hogy régi RC-m van, vagy telepakoltam szarokkal, azok nem ismerik a windows 7-et.

A gépem:


Videókártya: ATI Gigabyte HD Radeon (1gb videómemória)

Processzor: Intel Core I7 4 magos, 8 szálon 1,6 Gigahertz 720QM

4gb RAM


Windows 7 Home Premium SP1 x64, magyar.


Nem fogok vitatkozni (mert már vitatkoztam mindenhol eleget), de ezen befagyott állandóan (és még 3 másik PC-men is, amelyek teljesen mások, régiek-újak), meg nem másolt normálisan és lassú volt. A vezérlőpultot nem bírta megynitni (!) és fehér lapok nyíltak az ablakok helyett. A lomtárból szó szerint 20 percig törült 50mb-os fájlt. A reklámozott 600-800mb helyett ok nélkül 1,8 gigabyte RAM-ot fogyasztott.

Na ezért vettem egy eredeti Windows 7-et, nem másoltat, nem lopottat, meg nem tudom milyent. És nem is tudnám letölteni, nem tudom nektek honnan és milyen áron van "hihetetlen" internetetek, de én 7gb-nél többet nem tölthetek le. Szóval vettem egy normálisat, Sp1-est, na ezen annyi a különbség, hogy még lassabb. Konkrétan (most a pillanatban néztem meg) 1,64 gb RAM-ot fogyaszt, nincs megnyitva semmi (csak a chrome)!

Hátrányom szerintem nem válik a windows 8-ból, mert ezeket a sz@rságokat eddig csak win7 volt képes generálni (se Vista, se XP). Szóval elegem van a roh@dékból (ügyelek a programokra: van rajta 14 és, ami nem kell, az megy a zúzóba), de egyszerűen semmi nem segít. A boot time-ot akartam drasztikusan csökkenteni (3 percről és a mostani 2 és félről) egyre, de 4 indulási folyamattal együtt is változatlanul lassú. És akármit csinálok, hiába fut 37 folyamat (ami nagyon kevés), semmit nem ér. Ezután be kell látnom, hogy sz@r a win7.

De megint eltértem a tárgytól (mindig felhúzom magam ezen), de a sok okosság közepette eddig semmiféle ingyenes-fizetős tisztító, uninstaller nem vált be. Sem a tippek, se semmi. És mivel nem csak egy (szupergépemen) van vele baj, nyilvánvaló, hogy nem a gépek tehetnek róla.


A windows 8-ra visszatérve: ha izé-bizé... új partícióra teszem, akkor mennyit adjak neki? Szeretném kipróbálni úgy, mintha a win7-et használnám, hogy megnézzem jobb-e. Az előbbiek miatt nekem már az is csoda, ha nem 3 percig indul, mint a win7, hanem akár fél perc alatt (amúgy elvileg pár másodperc lenne, de megértem, ha már telepített programok miatt fél percig tölt). És kíváncsi lennék a Metro-mániára, mert nekem eddig nem jött be, de hátha megkedvelem. Mindenki annyira imádja...

2011. szept. 15. 15:15
 10/23 A kérdező kommentje:

"ami fut kevéske program win7-en, az biztos nem fog már futni win8-on"

Az Ms garantálja, hogy fut minden, ami eddig heten. Persze a szavahihetősége már a win7 miatt is 0% alatt van, de éppen ezért akarom tesztelni. A win7-em borzadalmas, legfeljebb újratelepítem (bár egy hónapja tettem fel - de hát ez az Os már csak ilyen).


Arra aki meg terjeszteni akarja a win7-et az internetről, üzenem, hogy a win8 nem működik loaderrel, vagy bármilyen hekkeléssel megáldott win7-tel.


És már írtam, normálisan vettem a win7-et, mert lassú volt a gyári, de ez sem jobb. Tehát konkrétan kidobtam 80 000 FT-t, mert azt hazudja mindenki, hogy gyors, meg a gépemnek van baja... ellentétben némelyik előnyös funkcióját nem élvezhetem a gépemnek, mert nem szerezhetőek be az eredeti gyártó által készített programok (vagy ha igen, akkor nem működnek).

2011. szept. 15. 15:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!