Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » CPU, GPU hőmérséklet, kihaszná...

CPU, GPU hőmérséklet, kihasználtság mérő játék közben milyen program van?

Figyelt kérdés

És ha van valaki linkelne is és elmondaná hogy kell be állítani hogy játék közben lássam az adatokat?:)

Köszönöm.


2012. dec. 9. 19:49
 1/3 anonim válasza:
3%
Feleslegesen terheled vele a géped. Eszközkezelő > Teljesítmény. Hőfokot meg az ATI programjában szoktam nézni. De ha benne vagy a "szakmába", akkor ismered a géped, és tudod hogy mikor poros, mikor-mennyi kb a hőfokod. A hőfok nem számít semmit. Én akkor takarítom csak, amikor már nagyobb játékoknál egy 5 perc után kikapcsol (100 fok felé megy). Ekkor kb 70 körüli az alapjáratos fok!
2012. dec. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
91%

1. Nem felesleges terhelés, hisz így tudhatja mikor legyen elég a számítógép terheléséből.

2. A hőfok minél nagyobb annál lassabb a processzor, annál lassabb az egész számítógép. Nem mindegy, hogy mennyi időn belül tölt be a játék, a program, illetve hogy szaggat-e vagy sem.

3. Az, hogy csak a túlmelegedésnél kapcsolod ki az igen nagy butaságra vall és elmondom miért.


Egy felmérésben (neten keresve megtalálhatod) hogy a GPU és CPU amikor poros akár 2x melegebb is lehet, illetve ha túl poros akkor leáll. Ergő 2x lasabb a gép ami igen komoly lassulás és fájóan észrevehető. Nem véletlenül van a gépben hűtő. Hogyha túl meleg a gép akkor ugye mint előbb írtam lassul szaggat. Hogyha tartósan van kitéve ennek a géped akkor túlmelegszik és leéghet az egész gép. (tapasztalatból mondom, 3 gépet füstöltem ki). Nem válik be a gép mellé rakott gyenge ventilátor sem, illetve a 6 centi vagy kisebb GPU ventilátorok cseréje sem éri meg, eddig sosem vált be, jobban megéri cserélni az egész videókártyát mert az új ventilátor nem fog sokat érni. Processzornál nincs ezzel gond. Minél jobban terheli valaki a gépet annál jobban elősegíti a kifüstölését. Gondolom senkinek sem mindegy, hogy 1 vagy 10 évig fog mennie a gépe. Havi 1 takarítás kell, télen a hidegbe nem szabad ki vinni, 20 fok kinti hőmérséklet alatt inkább a lakásban érdemes csinálni. Én bicikli pumpával fújom ki és mellette porszívó szívja a port így nem lesz mocskos a lakás. A maradék lerakódást fogpiszkálóval szedem ki a ventilátor fogai közül.

Ami kimutatja a hőt az az everest ultimate edition, a neten megtalálni, (serials pont uw-n van hozzá kód is), az kiírja a hőmérsékletet: számítógép/érzékelő menüpontjában.

A processzor max hőmérsékletének sokat írnak le meg a GPUnak is. Személy szerint 70 foknál nem engedem tovább menni, általában 85 fok a max hő, de hát azon már sérül a gép. Jobb nem feszegetni a határokat. 70 fok!

Nálam a gép alapvetően télen 27, nyáron 40 fokon fut, én 60 foknál sem engedem tovább. Jobb nem kockáztatni, inkább nyáron nem játszom vagy gyengébb játékkal játszom, ez miatt tovább bírja a gépem, nem kell évente cseréni ezt azt.

Az everestet meg benyomva hagyom a kívánt oldalon. Elkezdesz játszani majd pár perc után tálcára rakod vagy kilépsz és láthatod a számítógép hőmérsékletét, hogy mennyi, úgyis csak percek múlva hűl vissza. A tápra is érdemes ügyelni mivel azt nem írják ki, de az nagyon hamar kifüstölhet.

2013. márc. 31. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
1 válaszoló,te ritka hülye vagy.
2017. aug. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!