Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet megállapítani...

Hogyan lehet megállapítani hogy egy videó fájl az mp4-es vagy flv?

Figyelt kérdés

Érdekesség képpen átneveztem egy letöltött flv fájlt .mp4 kiterjesztésűvé, de SMPlayer is és VLC Player is simán lejátszotta mindenféle csuklás nélkül.


Az most egy dolog, hogy ezek a videó lejátszók felismerik kinyitás közben a file igazi típusát de én kíváncsi vagyok, hogy hogyan lehet megállapítani egy videó fájlról utólag, hogy az mp4-es vagy flash?


Megnéztem a Video media codec információt, de semmi különösebb eltérést nem látok, az flv vagy flash fileok codec infójában semmi sem utal arra, hogy valami közük lenne flash-hez.



2012. dec. 10. 15:31
 1/4 Komplikato ***** válasza:
Eleve rossz a kérdés, az FLV nem egy kódek, nincs Flash kódek, általában H263 MP4 vagy H264 MP4 tömörítést használnak, hiszen az Mpeg4 eleve streaming videókhoz lett anno kitalálva. A média file fejlécében meg ott kéne lennie az összes adatnak, bár tény, hogy most én se tudom megmondani, hogy nem kifejezetten videószerkesztő program nélkül mivel lehet megnézni, mert a jó öreg G-Spot évek óta nincs fejlesztve. Ha sikerül megnyitni látatlanba (pl. VLC Player), akkor ott elég sok infót meg lehet nézni a lejátszott anyag média infójában.
2012. dec. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Komplikato, köszönöm a válaszod, tulajdonképpen azért foglalkoztat engem ez a probléma, mert elég sok FLV videó fájlom van és azon tűnődök, hogy hány évig fogom tudni ezeket lejátszani, nem vagyok abban biztos, hogy a flash fájlok olyan hosszú életűek lesznek mint az mp4-ek. Nem is inkább a magukról a média fájlokról beszélek hanem a lejátszók kompatibilitásukról a jövőben.


Végül is sok mai set top box le tud játszani mp4-es fájlokat, de szinte egyikhez sem írták, hogy FLV fileokat is le tud játszani.

2012. dec. 10. 16:11
 3/4 coopper ***** válasza:

Szia.


He belenézel egy hexa editorral (vagy bármivel ami nem játsza le, de meglehet vele nyitni a filét, pl jegyzettömb), akkor azonnal látszik az eltérés :


mp4-ben : ftypmp42

flv-ben : FLV


a fájl elején.


Üdv.

2012. dec. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Coopper, Köszönöm a válaszod, régebben már telepítettem egy ingyenes hexa editort "Cygnus Hex Editor" és tényleg ezzel egyértelműen így meg lehet utólag is nézni az eredeti fájl típusát.
2012. dec. 10. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!