Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Xp-ben, nem lehet zsugorítani...

Xp-ben, nem lehet zsugorítani vagy kiterjeszteni egy lemezen a partíciókat?

Figyelt kérdés

Start-Vezérlőpult-Felügyeleti eszközök-Számítógép kezelés-Lemezkezelés. És egyszerűen két gépen megpróbáltam és nem tudok... Mi az oka? Egyiken Dinamikus lemezzé lett konvertálva a lemez, azon kiterjeszteni engedte, de zsugorítani nem... Miért van ez? Két partíció és az egyik rendszer. És csak kiterjesztést enged, de így nincs szabad hely, amire kiterjesszem!

Van ötletetek?



2012. dec. 13. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:
azert nem lehet, mert nem lehet . Tobbekkozott onnan fut s rendszer. Nezd meg partitionmagickkel, cdrol bootolva
2012. dec. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Spéci particionáló programmal fogod csak tudni. Win alapból buta ehhez.
2012. dec. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az XP-be nincs ilyen funkció beépítve, de vannak programok , amikkel megoldható, akár ingyenes is.

Például:

[link]

2012. dec. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 csacsi2 ***** válasza:

Ajánlottak ingyeneset én is ajánlok fizetőset!

Acronis Disk Director Suite.


Megbízható és a programot akár cd -ről vagy penDrive -ről is futtathatod!

2012. dec. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 csacsi2 ***** válasza:

Az ingyeneseknél előfordúl hogy mint előző program


" A műveletek során adatok törlődhetnek le a merevlemezről, ezért előtte érdemes biztonsági mentés készíteni a legfontosabb adatokról."

mi van, ha épp a mentés adat vész el?!


A disk director adatvesztés nélkül alakítja a partíciót, legyen az akár rendszerpartíció!


A másik (szintén fizetős programmal adatmentést készíthetsz, Acronis True Image Home, jellemzője , hogy szintén ki lehet írni boot lemezként, ha mindkettő fent vana a gépen akkor mindkét program rámeg 1 lemezre, de akár bootoláskor F11 -használatával (mikor kiírja) elindúl a program.készít magának egy kissebb fat32 -es partíciót és onnan indúl.


Biztos van olyan ingyenes program is ami nem okoz adatvesztést Én nem próbáltam (fő a biztonság)!

2012. dec. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

Akkor simán Windowsban nem lehet! :)

Megyek beszerzek programot hozzá!

Köszönöm még egyszer!

2012. dec. 14. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!