Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nagy gond van! Aki ért hozzá,...

Nagy gond van! Aki ért hozzá, légyszi segitsen. Hogy kell letorolni teljesen a merevlemezeket?

Figyelt kérdés

2 db merevlemez van a gepemben, az elson xp van es 2 particio a masikon vista szinten 2 particio. 1 hetig minden rendesen mukodott, de most egy teljes lefagyas utan mar egyik sem indul :( sem az xp sem a vista. Bekapcsolasnal toltodnek majd mindketto error-t ir. Most laptopra szorultam, de nekem a gépem kell.

Mivel a vista nem jott be, ezert ezt a megoldast szeretnem valahogy megvalositani:

Mindket lemezt total letorolni, majd az elsore feltelepiteni az xp-t.

kérdés:

1.hogy tudom letorolni oket, ha nem tudok bejelentkezni a rendszerbe a gépen? lehet anelkul is?

2. ha letoroltem mindent rola a particiok megmaradnak?

3. ha nem maradnanak meg, ugy jo lenne, hogy az elso lemez a C a masodik pedig a D es nem szedem oket darabokra?


2009. aug. 24. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
A telepítőlemezről tudod formázni az összes partíciót. Indítsd a rendszert a telepítőlemezről, ott kövesd az utasításokat, majd amikor eljutsz oda, hogy választani kell, hova telepítse a rendszer a windowst, akkor ott tudod formázni a partíciókat is. Az töröl mindegyikről mindent. (Mármint amelyik partíciót leformázod.)
2009. aug. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
megpróbálom,koszi
2009. aug. 24. 09:23
 3/4 A kérdező kommentje:
az egyik particiot nem formazza le, errort ir :( [Error:0x80004005)
2009. aug. 24. 09:31
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
nah én ugy szokatm csinálni! xp cd-be, restart,biosz és beállítom h cd-ről bootolja a windows-t! f10 és a gép ujraindul!ekkor kiírja h cd-romról való indításhoz nyomjon meg egy gombot!ott nyomj vmit, majd bejön egy kék képernyő, ott lehet kér javítást, azt hagyd ki! eljucc a partíciókig!!törlöd az összeset, majd létrehozol olyan méretben amennyit akarsz !! ekkor kiválasztod melyikre telepítse a vindows-t enterrel , majd formázod ntfs fájlrendszerrel és nem gyorsan!! felteszi a windows-t , a többipartíciót sajátgép: meghajtó jobbklikk-->formázás-->ntfs, nem gyorsformázás!!próbáld meg így én mindíg így szoktam!!remélem segíthtettem
2009. aug. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!