Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell Linux operációs...

Rugjamegaló kérdése:

Hogyan kell Linux operációs rendszert telepíteni egy teljesen új laptopra? Illetve milyen kapcsolat van a két rendszernek, ha teszek még fel egy Xp-t? Nem e zavarja be a két rendszer egymást?

Figyelt kérdés

Új gépem van,most vettem.Első gép és eddig még soha nem raktam fel operációs rendszert.

Arra gondoltam hogy valakivel tetetem,de nincs a közelben megbízható ember,a szervizek meg tele vannak.

Köszönöm a válaszokat.



2012. dec. 29. 11:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Miért zavarná a két rendszer egymást, teljesen függetlenek egymástól, külön működnek, de egyszerre csak az egyiket használhatod. A telepítés egyáltalán nem bonyolult de attól is függ melyik disztrót akarod feltenni.Nézegess youtube-on linux telepítéseket.Elöbb tedd fel az xp-t telepítéskor oszd el két felé a particiótaz egyikre az xp-t msikra a linux-ot tedd.Akkor meg pláne hogy nincs közük egymáshoz.
2012. dec. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 lindmayer ***** válasza:
ha budapesten laksz, akkor éb felteszem neked mind a kettőt
2012. dec. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Sajnos nem,Debrecen környéki vagyok.Én úgy tudom hogy a Linuxot az ingyenesen le lehet tölteni.Szerinted lehet még venni jogtiszta Xp-t?Elég régi,azóta már jött ki 3 verzió,nem hiszem hogy olyan drága lenne.27 ezer most a Win. 8,akkor egy 4-5 ezer reális ár lenne...
2012. dec. 29. 12:10
 4/18 anonim ***** válasza:
Minek akarsz venni egy olyan régi rendszert.Töltsd le torrentről.
2012. dec. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Az XP-t kell előbb feltenni, mert utána nem lesz indítható a Linux.
2012. dec. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Szeretnék Linuxot használni,mert nagyon sokan mondták hogy mivel nyílt forráskódú,ezért is nincsen rá vírus.Meg sokkal könnyebben kezelhető,stabil és egy cikkben is azt írják hogy az első 500 csúcsszámítógépnek a 90%-ába ez fut.Úgy tudom hogy majdnem mindenre van konvertelprogram kivéve a youtube-hoz nincs.Átgondoltam és mindenképp szeretném használni a jutyubot.
2012. dec. 30. 08:01
 7/18 A kérdező kommentje:
Hja,azért szeretném megvásárolni,mert ha kapnék olcsón,akkor miért ne venném meg jogtisztán.Ha kiszámolom hogy használom 5-6 évig ezt a lapost,és elosztom a használt napok számával,akkor egy nagyon kicsi összeg jön ki.Ráadásul nem kell bámulnom a "ön valószínű szoftverhamisítás áldozata lett" feliratot sem.
2012. dec. 30. 08:05
 8/18 A kérdező kommentje:

Ez a videó elég jónak tűnik.

http://www.youtube.com/watch?v=9u33TkcXhhg

2012. dec. 30. 08:15
 9/18 lindmayer ***** válasza:

az xp-hez csak 2014 áprilisáig van támogatás, vagyis csak addig érkeznek rá biztonsági frissítések

a linuxról pedig csak annyit, hogy a youtube videókat is le lehet vele játszani( ha mondjuk ubuntu-t telepítesz, akkor ott hagyd bennt a pipát a külső szofverek telepítésénél(vagy valami hasonló)), és a windowsos játékok egy kicsiny része játszható linuxon

2012. dec. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Van nálam pár jogtiszta kulcs amivel életed végéig használhatnád az xp-t de ha te inkább megvennéd akkor hajrá.
2012. dec. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!