Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem növekszik az FPS szám?

Miért nem növekszik az FPS szám?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy miért van ugyanannyi fps em a játékokban, függetlenül a grafikai beállításoktól ?(persze vannak kivételek)Én arra gondoltam, hogy pl. a Witcher 2-n azért van ugyanannyi fps em, mert a processzorom gyenge(AMD athlon 64 x2 dual core 4400+)és hiába veszem le a grafikát, nem tudja gyorsan megjeleníteni a dolgokat.
2012. dec. 30. 01:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a felbontás vagy a grafikai beállítások hatására nem változik az FPS, akkor nagy valószínűséggel CPU limitről van szó, azaz a proci nem tud elegendő adatot szolgáltatni a videokártyának. X2 4400+-szal ez ma már könnyen elképzelhető, főleg kisebb felbontásokon. Kártya milyen van mellé?

Persze fix fps attól is lehet, hogy a vsync engedélyezve van, de olyankor normális esetben 60 fps van fixálva (60Hz képfrissítés esetén). Bár ahogy sejtem, nem erről van szó.

2012. dec. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ.75 Hz-n fut a windows, és általában a játékokat is ennyire szoktam rakni, vsync nincs bekapcsolva, gpu-m pedig egy gainward gts 450 2Gb, DDR3-as.
2012. dec. 30. 02:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Bár az egy butított GTS450-es (a normálon GDDR5 memória van és 1GB is bőven elég neki) a proci még így is nagyon kevés neki, főleg egy-két CPU igényesebb játéknál.

Ahhoz, hogy a GPU ki tudjon préselni sok képkockát, ahhoz a procinak is sok adatot kell előkészítenie, főleg szerényebb beállításoknál (ahol a videokari még több fps-t tudna előállítani) dolgozhat a CPU keményebben. GPU limites helyzetben (magas felbontás, beállítások meg szűrőzés) maga a videokártya fekszik meg, nem képes sok-sok fps-t előállítani, ilyenkor a CPU kevésbé számít/kevesebb dolga van.

Ilyen esetben, amikor a CPU és a VGA között nagy a szakadék (korban, teljesítményben), akkor mindenképpen lehet korlátozódásra számítani a szűk keresztmetszet miatt. Az X2 4400+ még 2005 és 2006-ban jó procinak számított, 2007-2008-ban már csak átlagos, egyszerű példány volt...ma már igen elavult sajnos. A GTS450 szintje 2008 környékén még nagyon jó volt, de 2010-ben sem volt még használhatatlan, sőt még ma is használható némi kompromisszummal. Egy normál GTS450 kihajtásához legalább egy 3GHz körüli C2D proci kellene, ami Athlon64 X2 szinten legalább 3,5GHz-t jelent.

2012. dec. 30. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bő válaszod és segítségedet.Szerencsére februárban fogok új processzort venni, vagy egy amd fx 8350-et, vagy egy i5 3570k-t.Majd valamikor meg egy új videókártyát.
2012. dec. 30. 02:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!