Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mikor fogunk eljutni oda hogy...

Mikor fogunk eljutni oda hogy olyan játékokkal játszhassunk mint a SAO animében a nerve gear?

Figyelt kérdés

2013. jan. 5. 22:30
1 2
 11/15 anonim válasza:
Arra az ocolud valamire azt tudom mondani hogy azzal csak akkor érdemes játszani ha fejből tudod a gombokat és ugyan olyan mintha a tévét bámulod mintha egy képernyő van abba a sapkába.
2013. aug. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 waland ***** válasza:
Én az igazi virtuális eszközök fejlesztésének fellendülését a Google glass eladási sikerének függvényében nézném. Ha a technológia sikeres lesz, akkor több cég elkezd majd hasonló megoldásokon gondolkodni, ami előrébb hozhatja az Accel Word-ben látottakhoz hasonló kiterjesztett valósággal kapcsolatos terveket (nagy lehetőségek vannak benne, mind reklám, mind kényelmi szempontokból: sétálsz egy kirakat elött, meglátsz valamit, megtetszik, ránézel az adatlapjára, és az ott levő pl. qr kód alapján már töltődnek is le az információk róla a szemed elé, egy muzeumban akár több oldalas leírásokat is rejthetnek egy hasonló link mögé a kiállított tárgyakról, több hasznos helyet hagyva a szekrényben, étteremben csak ránézel az asztalon lévő kis étlapra, és már a szemed előtt van a kibővített teljes lista... Az idegi alapú vezérlés és kijelzés viszont még viszonylag messze van, bár pl. a szemészet már egész jól halad a szem működésének megértésében, talán már műszemet is készítettek, a gerincsérülteknek pedig már régen van a szemmozgásuk alapján működő beviteli eszköz. Én optimistán tekintek előre, de sokára lesz ebből valami, ha a Google megbukik, akkor jó eséllyel a mi életünkben már nem is.
2013. aug. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Igaz régi kérdés de köszönöm a választ utolsó. Utolsó előttinek irnék pár mondatot: Ha nem láttad az animét, vagy ha láttad is nem igazán értetted meg hogyan is működik ez a szerkezet. Ezért nem is tudom miért írtál ide, mindegy, ehhez az eszközhöz egyáltalán nem kell gomb,stb,. Ha belépsz a játékba olyan mintha a saját tested lenne, az agyaddal írányítod. Mint ha az igazi életedet élnéd csak virtuálisan. Ugyan ugy érzel mint a karaktered stb. Tehát. Itt nem egy szemüvegbe vetített gta ról beszélek, nem is szaporítom a szót ha érted mire gondolok, érted, ha nem, nem.
2013. szept. 1. 21:35
 14/15 anonim válasza:

Talán meg fogjuk élni azt hogy tudjunk mozgatni tudattal valamit virtuálisan. (bár ha jól tudom van ilyen már)

Viszont ez a nerve gear nevű szerkezet még messze van. Először a tudósoknak kell felfedni az emberi agy titkait máskülönben ilyen szerkezet nem lenne.Szóval kedves kérdező ha akarsz ilyen szerkezettel játszani akkor legyél tudós és fürkésszed ki az emberi agy titkait és utána add át a számítástechnikai cégeknek az infót és akkor körülbelül úgy pár száz év és lesz ilyen.

2013. szept. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
köszi :D XDDD
2013. szept. 4. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!