Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » VirtualBox probléma megoldása...

VirtualBox probléma megoldása hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! VirtualBox segítségével telepítettem Windows 7 alatt virtuális gépre XP-t. Leírás alapján jól csináltam, el is indul, megy rendesen, csakhogy.

Igazság szerint egyedül azért vetemedtem erre, mert van egy 2002-es játékom, amit szeretnék használni, de Win7-en akkor se indul, ha telepítés után az exe-t XP kompatibilitási módban. Gondoltam, most majd jó lesz, de a videokártya terén kompatibilitási gondokba ütköztem.


A játék minimum rendszerkövetelménye ilyen téren: 8MB videokártya 3D gyorsítással, DirectX-kompatibilitással, a DirectX 8.0a pedig mellékelve van a telepítőlemezen.


Az alapgép azért ennél jóval jobb nyilván, egy Toshiba Satellite c660-28v-ről van szó. Virtuális gépnél csak annyit tudtam beállítani, hogy a RAM mennyi legyen (1GB-ot kapott az XP), meg a HDD (20GB lett, felfér a 76MB-val a játék), utólag a konfigurációnál pedig 128MB-ot és 3D gyorsítást is engedélyeztem az XP-nek a VirtualBox-ban.


Ehhez képest azonban a játék nem települ, a minimum követelmények ellenőrzése közben leáll arra hivatkozva, ezek a követelmények nem teljesülnek.


Idézem:


Video Memory: amit igényel 8MB, ami állítólag az XP konfigurációjában van 2MB

Video Acceleration: kell neki, szerinte viszont nincs meg.


Lehet esetleg ennyiből sejteni, mi lehet a probléma? Én rontottam el valamit, vagy csak nincs valami engedélyezve?


Köszi előre is.


2013. jan. 8. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos a videókártya virtualizálás nem igazán van még olyan szinten, hogy az kielégítő szintet mutasson.

Szerintem keress arra megoldást, hogy a konkrét játékot hogy lehet Win 7-en elindítani!

2013. jan. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt már próbáltam, de sehogyan sem találtam rá megoldást sajnos. Hát mindegy, azért köszi, megvagyok nélküle is, csak gondoltam... :)
2013. jan. 8. 20:53
 3/4 anonim ***** válasza:
A virtualbox-al csak annyi a gond, hogy a gép erőforrásainak nagy részét elviszi az hogy win7 alatt fut az XP. Nekem is van egy 10 éves játékom és nem megy rendesen win7 alatt. VirtualBox alatt meg olyan lassú, mint az állat, pedig i5-ös proci és egy 80ezres VGA van alatta és teljesen lebutított grafikával megy csak, pedig egy egymagos PentiumIV és egy 64 MB-os VGA alatt is elmenne. Hiába állítok rajta be bármit is. Csak az volt normális megoldás, hogy egy külön partícióra feltettem az XP-t...
2013. jan. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi a játék neve amúgy? :D
2013. jan. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!