Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a véleményetek a Windows...

Mi a véleményetek a Windows 8-ról?

Figyelt kérdés
A közeljövőben készülök laptopot venni, amin a leírás szerint Win8 oprendszer van. Már jó pár éve az otthoni gépemen WinXp van, ehhez vagyok hozzászokva, de azért a Windows 7-en is kiigazodok. Kicsit megijesztettek azok a képek amit a Win8 asztaláról láttam. Csempenézet? Auch... Általában csak az Internetet, Szöveg és táblázatszerkesztőt, használok a gépen, valamint filmezni és zenét hallgatni szoktam. Meg persze az adattárolás. Mennyiben lesz másabb ez az új oprendszer, nehéz megszokni? És mennyiben korlátozza a 64 bit a játékokat? Nem gyakran szoktam, de szeretném h ha a Sims legalább menne rajta. Előre is köszi!

2013. jan. 18. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Használom egy ideje, kb 1 max 2 hét alatt teljesen hozzá lehet szokni.


A használatban a főbb változtatás a start menü hiánya, helyette van ott az a csempés felület, ami átláthatóbb és jobban rendszerezhető.

De asztal és minden ugyan úgy van rajta és ugyan olyan is, mint a 7-esen.


Semmivel nem nehezebb megszokni, mint bármilyen más oprendszert.


"mennyiben korlátozza a 64 bit a játékokat"

Semmiben, kompatibilis a 32 bites programokkal és minden ugyan úgy fut rajta, ami 7-es alatt is futott. (Sőt, nekem van 1-2 nagyon régi program ami 8 alatt fut, de 7 alatt nem.)

2013. jan. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A 64-bites rendszereken futtathatók a 32-bites programok, de a 32-bites rendszereken nem futtathatók a 64-bites programok!


A win8 kinézete kis erőszakkal átalakítható úgy, hogy jobban hasonlítson a régebbi windows-okra:

[link]


[link]


[link]


Egyébként sok-sok éve nem használok itthon windows-t, csak a munkahelyemen, mert ott muszáj...

2013. jan. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vissza lehet bele tenni igen, de szerintem nem éri meg a macerát.

A 8-ason is mindn ugyan úgy kézre áll és a telepített programok indító ikonja amúgy is megjelenik a csempés felületen, azt pedig ugyan úgy a billentyűzet "Windows" gombjával ki lehet hamar nyitni.

2013. jan. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!