Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen operációs rendszert...

Milyen operációs rendszert telepítsek?

Figyelt kérdés
Linuxot szeretnék mert hallom az gyorsabb mint a windows de nem tudom melyik legyen.Én játékra használnám de olyan sok van,Ubuntu,lubuntu,kubuntu... Játékra melyik a legalkalmasabb?Szóval tudom ilyen nincsen ,de melyik a legjobb linux?

2013. jan. 18. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Játékra maradjon a windows.
2013. jan. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A Linuxokat nem kifejezetten játékra teremtették. Lehet rajtuk játszani, sőt javuló tendenciát mutat a futó játékok száma, de ha egy win-es játék lassan fut a gépeden, akkor az linuxon sem fog gyorsulni. Van egy wine nevű cuccos, amivel win-es dolgokat lehet futtatni. Ha vannak konkrét játékaid, akkor nézd meg, hogy azok wine-al mit produkálnak.

Az Ubuntu, Lubuntu, Kubuntu mind ugyan az az Ubuntu kiadás, csak más az ablakkezelője és mások az előre telepített programok. Én személy szerint Linux Mintet javasolnék.

2013. jan. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
oké megy azöld.Amúgy hallottam hogy új játékokkal nem nagyon jácchatok vele.Na épp ezaz.Nem akarok asassinozni max játék a doom 3.
2013. jan. 18. 15:48
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy ha nem is javul de nem is lesz rosszab a játék teljesítmény akkor melyik linux?Az hogy maga a gép gyorsuljon hétköznapi használatra.Vagyis átlagos.
2013. jan. 18. 15:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Néhány játék Linuxra:

[link]

de a megszokott játékaid a Windowshoz kötnek:

[link]

Linux Mintet javasolok. Ha gyorsat akarsz, akkor Damn Small, vagy Puppy.

De kipróbálhatod ezt is:

[link]

2013. jan. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi.Adtam a zöldet.Elég jó játékoknak néznek ki.Amúgy a linux mint mellett döntötem.De válasz még jöhet mert még cd-t kell szereznem és addig még talán változhat.Persze nyomós érvvel.
2013. jan. 18. 22:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha valóban ilyen Doom 3 meg annál nem nagyon fiatalabb játékokat akarsz futtatni, akkor lehet GNU/Linux.


Én Fedorát javasolok, az LXDE, esetleg XFCE spin-t. Ubuntu-t is megnézheted vagy amint mondják a Linux Mint-et. A Szabadszoftver Konferencián Fedora KDE spin-en mutattak Wine-al futó játékokat, mint a Far Cry 3.


Őszintén szólva én Ubuntu 10.04 LTS-en Wine-al a következőket tudtam futtatni: Blood Omen 2, Dungeon Lords, Driv3r, Mafia, stb. Nem igazán játszottam sokat. Az igazság az, hogy most a Fedora KDE spin-en felraktam a Wine-t és telepítés ment, de semmit nem futtatott, hibát dobott és Ubuntu-n még a telepítőt sem indítja el, csak hibát ad.


Azért sok sikert és jó próbálgatást!

2013. jan. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Linux cd-t nem szokás szerezni.Mivel ingyen van, ezért szívesen adják neked is, mint másoknak.El kell felejteni ezt a másik nagy gyártó által belétek nevelt baromságot, hogy szerezni kell, vagy venni kell....

Itt így működik:

idejössz és kiválasztod és letöltöd.

[link]

Veszel egy üres cd-t vagy egy pendrive-ot és rámásolod és használod.

Mivel feltételezem nem igazán érted a lényegét(ne haragudj meg) ezért sokan fognak segíteni.

Letölthetsz még egy ilyen programot is, amivel usb-ről bootolhatsz:

[link]

Ez megcsinálja neked a penndrive-ra a linuxodat és telepítés előtt megnézheted, hogy tetszik e majd a rendszer.

Ha nem, akkor nem telepíted!!!

Ha egyszer megszereted, akkor nem lesz gond, de utána téped a hajad, hogy minek szenvedtél mással eddig.

2013. jan. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kösz mindent.De ezt választottam : [link]
2013. jan. 19. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!