Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van-e a photoshobbnál jobb?...

Van-e a photoshobbnál jobb? (könyebben használható/hatékonyabb) képszerkesztő progi? És a sony vegas pro 12nél jobb (könyebben használható, hatékonyabb) vidiszerkesztő progi?

Figyelt kérdés
2013. jan. 19. 21:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

PS-hoz annyit fűznék hozzá, hogy (elvileg) fizetős.

Erre annyit tudok mondani, hogy nézd meg a GIMP nevű programot. Ez ingyenes, de hasznos. Hasonló, mint a PS.

2013. jan. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 tabaki ***** válasza:
100%

Összevissza kérdezel.

PS: Jobb nincs, hatékonyabb nincs, egyszerűbb, kiváló, ingyenes viszont kismillió van. Ha nem vagy a szintjén, minek erőlteted?

SV: Az Adobe programok vélhetőleg jobbak, akármit is jelentsen ez. egyébként szintén nem hiszem, hogy a milliós árú világelső progik lennének csak méltók hozzád. Mit tettél le az asztara ingyeszoftverrel?

Photoshobb? XD

Kevés vagy még ahhoz...

2013. jan. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Elnézését az elírásokért, meg a hülye fogalmazásért, csak késő volt..:/

Azért kérdeztem, mert sony vegasban nem találtam sehol sem olyan funkciót, amivel lehetne szabályozni egy effect időtartamát.. ha berakok 1et akkor az az egész videóban megy, ami kicsit zavaró:/

Amúgy meg hiába fizetős, csak hobbiból csinálom, most kezdtek el érdekelni, ezért nem fogok több száz ezret kiadni, ha ingyen is megszerezhetem:P

2013. jan. 20. 19:59
 4/18 tabaki ***** válasza:
Attól még nem muszáj lopni. Hobbiból használj ingyenszoftvert.
2013. jan. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Szerintem nem én lopok:) Hanem az aki felrakja...
2013. jan. 20. 20:17
 6/18 anonim ***** válasza:

Már elnézést, de ki mondta hogy szedd le?

Ha már itt tartunk, akkor a magyar szoftverpiac is az ilyenek miatt van ott ahol.

2013. jan. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Kedves tabaki, had kérdezzem már meg, hogy Te szoftverfejlesztő vagy, vagy csak boltod van ahhol árulod a fizetős programokat? Mindenkit letámadsz aki fizetős program után érdeklődik és nem akar fizetni. Miért fáj ez Neked?
2013. jan. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 tabaki ***** válasza:

"Miért fáj ez neked?"


**********


Nos, azért, mert


A. Bosszant, ha valaki


1. nem veszi figyelembe a piaci programok szerzőinek jogait, akiknek a teljesítményét illenék megfizetni,


2. magasról tesz az ingyenprogramok szerzőinek jámbor igyekezetére, akik lelkesedésből/jószándékból hasonló melót áldoznak a


köz javára,


vagyis a más munkáját nem méltányolja, és nem azért lop, mert muszáj neki, hanem csakis azért, mert megteheti.


**********


B. Nem állhatom a tájékozatlan embereket sem, akik


1. merő butaságból lopnak, mert az hiszik, hogy mindent a világ legjobb szoftverével kell megoldaniuk. Az ábécéjét sem tudják, de föl se merül bennük, hogy ne Photoshopot használjanak banner- vagy névjegytervezésre, mert esetleg lehet alkalmasabb, kisebb, ingyenes program is -- ebbe az egybe kapaszkodnak, arra már nem jut ész, hogy mit kéne vele csinálni,


2. hivalkodásból nem hajlandók mást használni, csak a legtrendibb szoftvert, ezért undorral néznek arra, aki mással is beéri -- miközben parszeknyire vannak egy profitól, aki tényleg ki is tudja aknázni a program tudását,


3. mágiából használják az általuk legjobbnak gondolt progit, mert úgy vélik a jámborok, hogy beléjük száll a szoftver ereje, és nem hiszik el, hogy az alkotó ember elsősorban az agyát használja,


4. ezáltal vélik jelezni, hogy ők a menők, mert megkaparintották a foggal-körömmel-szériaszámmal védett szoftvert, miközben ez a hallatlan hekkeri agyafúrtság pusztán ország-világ előtt ismert oldalakról való letöltést jelent.


**********


C. Nem szeretem látni, amikor valaki majmot csinál magából azzal, hogy a fenti okok miatt boldog-boldogtalannak ajánlgat a feladatra nyilvánvalóan alkalmatlan vagy fölöslegesen bonyolult szoftvert, főleg, hogy ez a hülyeség ragadós a gondolkodásra rest népességben.


**********


Ha nem eleve piszkálni akarnál, fölfigyelnél arra, hogy jószerivel sohasem ajánlok fizetős programot, tehát a kis oldalvágásod lukra ment. Egyszerűen bántja a szépérzékemet, hogy divat lett a más által elvégzett munka eredményét csákiszalmájának tekinteni. Ha majd valaha megesik, hogy ellopják a találmányodat, vagy csak az építkezésedről hordják el a téglát, talán megsejted, miről van szó, addig meg hagyjuk.

2013. jan. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kedves tabaki!

Mindenképpen tisztelendő a szándék ami vezérel.Sőt teljes mértékben igazat adok Neked.Valóban nem szép dolog ellopni mások szellemi tulajdonát.De lehet, hogy nem ezen a fórumon kellene megvívnod ezt a sajnos, vagy inkább szerencsére a szélmalom harcodat. A probléma sokkal nagyobb annál mint , hogy azzal érdemes lenne Neked, vagy bárkinek itt a fórumon foglalkoznia.

Évek óta világméretű probléma a jogvédett tartalmak illegális terjedésének a megakadályozása.Biztos vagyok benne, hogy arra hivatott szakemberek mai napig is dolgoznak ezen a problémán.Sajnos, vagy szerencsére az illegálisan működő oldalak szintén mindent elkövetnek, hogy ne sikerüljön őket felszámolni, vagy csak megakadályozni a működésüket. Én személy szerint azt mondom, hogy addig is amíg folyik ez a küzdelem , mi itt Magyarországon használjuk ki, hogy lehet a zavarosban halászni.Majd ha megszűnik ez a " Jó világ ", majd akkor ráérünk az ingyenes programokkal bűvészkedni.

Kicsit ha jobban belegondolsz maga a probléma sem olyan egyszerű mint, hogy kifizessem vagy ne fizessem ki a jogdíjjat. Mi itt már nem Európában érezhetjük magunkat , hanem a Balkánon. Politikai, gazdasági okokat is vedd figyelembe amikor másokat elítélsz. A társadalmunk már évek óta az elszegényedés útján van. Az, hogy kifizessek egy Vegast, egyszerűen nem engedhetem meg magamnak.Pedig szívesen kifizetném ezt most őszintén mondom.Sajnos lassan már a rezsi kifizetése is gondot okoz. Majd ha egyszer olyan világot fogunk megélni ,hogy nem csak a politikusainknak lesz habzsi-dőzsi, és elmúlik ez a minimálbérezsdi világ.És helyére kerülnek az értékek társadalmunkban erkölcsleg, gazdaságilag, politikailag.Majd akkor Én leszek az első aki jogvédett Vegast fog vásárolni, de addig is " teszek az erkölcsre ". Az élet túl rövid, és már így is sok évet elloptak tőlem, engedtessék meg, hogy egy kicsit törlesszek.Addig is igenis lopni fogom a jogvédett programokat mint minden ép eszű ember aki megteheti.

2013. jan. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 tabaki ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák. Én például nem hiszek abban, hogy a lopási hajlam és az épeszűség korrelációban volnának egymással. Nekem többet elárul az illető eszéről, ha a céljának megfelelő, kezes, kis méretű, ráadásul ingyenes programot használ, ahelyett, hogy egy lopott, másfél gigás monstrumot tartana a gépén, amelyet nyolc-tíz funkción túl a büdös életben nem fog megismerni.

Magyarországon ma néhány ember van csak, aki esetleg méltón ki tudná aknázni a Photoshop tudását, de a reklámgrafika szintjét nézve erre semmiféle piaci igény nem mutatkozik (remélem, csattanós válaszként dob valaki linket olyan magyar képről, amelyet ne lehetett volna megcsinálni Gimppel). A versenyben azonban érthető, ha a grafikusok akár feketén is, de a sokkal többet tudó piaci szoftvert szerzik be.

Amikor azonban valaki csak azért csen el egy vagyont érő programot, mert "az a legjobb", vagy mert lehetetlen őt fülön csípni, az nem szükség, nem az ép ész jele -- egyszerűen lopás a lopásért, mint ahogyan a szarka lopja a csillogó holmikat. A Vegas kitűnő szoftver, és bizonyos analógiák alapján készséggel elhiszem, hogy nem tudod megfizetni. Lehet, hogy volt egy pont, egy nincstovább, ahonnét már nem tudtad ingyenszoftverrel megoldani a kitűzött célodat, ez esetben nincs mit a szemedre vetni, az alkotásnak mennie kell. De attól tartok, neked és még sokaknak eszükbe sem jut "nemlopni".

Szélmalomharc? Ott egye meg a fene. Ha csak egy-két emberben megfogan, hogy nem muszáj átvenni az általatok sulykolt értelmetlen, sőt sokszor kontraproduktív lopási gyakorlatot, máris tettem valami értelmeset. Nemigen tapasztaltam, hogy másokra is rászóltál volna, amiért állandóan a Photoshopot, Premiere-t, Indesignt, Vegast, Maxot ismételgetik mindenre, mint egy papagáj. Persze, lopni tanítani nem reménytelen, nem hiábavalóság, lám mekkora iskolája van.

2013. jan. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!