Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows Vs Linux, Melyik éri...

Windows Vs Linux, Melyik éri meg jobban? ( Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg Windows 7-et használok. És kíváncsiságból érdekelne hogy mik az érvek a Windows és a Linux mellet, és összességében melyiket érdemesebb használni?



2013. jan. 21. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
ATTÓL FÜGG MIRE HASZNÁLOD!!!Én is kipróbáltam.Ha nem játékra akkor szerintem linux egy nagyon jól működő oprendszer.Nagyon gyors!A gépemben van wifi xp-n sehogy sem működött ubuntu linux on meg driver nélkül ment a wifi
2013. jan. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Windows: Fizetős Linux: Ingyenes

Windows: Talán jobb rendszernek minősíteném, hiába nem ingyenes a Linuxra ugyan nem jönnek annyira a vírusok, de windows-on is meg lehet előzni a bajt, ha nem töltünk innen onnan már számunkra is gyanús file-okat.

Én Windowst azért tartanám meg, mert nem olyan unalmas hangulatú szóval ha játszani akarsz tudsz is rajta nem mint egy Linux-on szóval Linux-ot olyannak is ajánlanám aki ért is hozzá. Mást nem virtual box-ban próbáld ki ha meg megtetszik akkor telepítsd fel a gépedre.

2013. jan. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

8 éve használok különböző Linux disztrókat, legalább 100 féle volt azóta a gépemen hosszabb, de többségük inkább rövidebb ideig, tehát átfogó képem van a témáról. Linux-ot leginkább annak lehet ajánlani, aki hajlandó kompromisszumokat kötni, sőt van egy kis mazochista hajlama. A fenti alól kivétel talán az Ubuntu, neki is vannak bugjai, de közel sem olyan idegesítő, mint a rengeteg közel ismeretlen disztribúciónak.

Pozitívum:

A megfelelő asztali környezettel bizonyos határok közt akármilyen gépen el tudsz indítani egy grafikus felületet, ami gyors is lesz.

8 év alatt egyetlen kártevővel sem találkoztam, vagy ha valami gyanús volt, arról hamar kiderült, hogy vaklárma.

Szoftver választék egyre nő, már megjelentek a fizetős szoftverek, sőt a Steam is.

Ha meg akarod érteni a géped, és a hálózatok működését ez lesz a neked való oprendszer de kitartás kell hozzá.

Hardvare támogatás is egyre bővül, kb.: 40-50-en engedték meg az utóbbi két évben, hogy Ubuntut rakjak a gépükre másodlagos rendszerként(ha tönkre menne a Windows a backup az Ubuntun van, fél óra alatt vissza állítható)Elejiben nem ismerte fel a hálózati kártyát stb. de a 12.04 óta egyetlen ilyen esetem sem volt.


De most jön a fekete leves, általában ha elő jön egy bug azt ugye meg kell oldani, nah már most itt vagy meg oldható két kattintással, vagy mehetsz fórumozni két hétig.

Hirtelen ennyit tudtam felhozni a Linux mellet/ellen. Remélem tudsz dönteni.

2013. jan. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tabaki ***** válasza:
2013. jan. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2013. jan. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Teli van ez az oldal ilyen kérdésekkel!


Az, hogy melyik a jobb, azt neked kell eldöntened. Mindkét tábornak vannak hívei.


Egyébként próbálgasd őket élő lemezként, majd ha valamelyik megfog, akkor telepítheted a Windows-ba vagy mellé. Mind a kettő esetén a gép indításakor kitudod választani, hogy melyiket indítanád. (Windowsba csak az Ubuntu meg Linux Mint terjesztéseket tudod, talán más Ubuntu alapút is.) Ha megtetszett és megszoktad, akkor már dönthetsz arról, hogy csak az maradjon-e. Ha nem tetszik, akkor meg le is törölheted. Olvasgasd az oldalaikat telepítés előtt, hogy többet megtudj róluk, még a Wikipédián is jókat írnak.


Néhány terjesztés különböző asztali környezetekkel

Ubuntu

[link] [link]

[link] [link]

[link]

[link]


Linux Mint

[link] [link]


Fedora

[link] [link] hu/


OpenSUSE

[link] [link]


Buddhi Linux

[link]


Fuduntu

[link]

2013. jan. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt összefoglalják a Linux előnyeit:

[link]

2013. jan. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 tabaki ***** válasza:
Ezt már ismeri. ;)
2013. jan. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 ignorant ***** válasza:

Érdemes ezt is elolvasni


[link]


Jó magam linuxot használok, még is egyetértek vele....

2013. jan. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!

Ki fogok egyet próbálni, ha még valaki tud írni dolgokat, szívesen várom :)

2013. jan. 23. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!